STŘEDA 30.5.2018 od 17:00 MS Za Vodojemem

MFK Chrudim - FC Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)

Karty: ŽK: 6. Mastík (CHR), 36. Dostálek (CHR) – 26. Jakab (VYS), 57. Hradecký (VYS), 83. Matějka (VYS)

Rozhodčí: Hanousek – Řeháček, Šťastný

Diváci: 390

MFK Chrudim: Mrázek - Ptáček, Krčál, Drahoš, Mastík (59. Řezníček) - Vodrážka (59. Vavrouš), Langr, Kesner, Rybička, Dostálek (59. Kopecký) - Vašulín (72. Tlapák P.)

FC Slavoj Vyšehrad: Havránek (C) – Václavek, Drobílek, Matějka, Doležal (74. Heřman) - Jakab, Madej, Černý (86. Vacík), Hradecký (90. Gibilov), Čtvrtníček, Šlegl (90 Filip)

Domácí přivítali soupeře ze sedmého místa ČFL FC Slavoj Vyšehrad. Domácí si vytvořili tlak. Kesner ani Vašulín se do zakončení nedostali. Hosté pozorně bránili a snažili se pouze o brejky. V 7. minutě se do vážnější akce dostali hosté. Doležal v šestnáctce domácích dostal víc prostoru, zpracoval centrovaný míč, udělal domácímu Mastíkovi kličku a ten jej při obraném zákroku podrazil. Nařízený pokutový kop proměnil Drobílek 0:1. Domácí ještě více přidali. Vytvořili si územní převahu a míč soupeři nepůjčovali. Ten však měl jednogólový náskok a tak hrozil vyloženě z brejků. Za poločas se hosté dostali ještě do dvou gólovek, ale Mrázek šanci Doležala a střelce první branky Drobílka vychytal. Domácí hrozili centry, ale do zakončení je vyšehradská obrana nepouštěla. Když už se po centru Langra dostal Rybička k hlavičce. Brankář Havránek ji dokázal vytěsnit z prostoru branky. Do šancí se dostávali i domácí. Dostálek, ale v nejdůležitějším momentě nezkrotil míč a tak se do zakončení nedostal. Poločas tak skončil vedením hostí 0:1. Druhý poločas se domácí snažili najít recept na dobře fungující obranu hostí, ale marně. Všechny jejich pokusy zůstali nevyužity. Skvěle si s chrudimskými pokusy poradil brankář Havránek. Bohužel Kesnerovy centry nenacházeli adresáty a když už chrudimský záložník dobře odcentroval nepodařilo se útočníkům přes vysoké zadáky střelecky prosadit. Kopeckého standardka mířila do zdi. Rybičkova střela jen vyprášila rukavice brankáře Havránka. Domácí se celý druhý poločas uzavřeli na soupeřově polovině, ale gól vytěžit z územní převahy nedokázali. V poslední minutě byl na rohový kop vyslán i domácí brankář Mrázek, který hlavou těsně minul hostující branku. Chrudimští tak na domácím hřišti prohráli nejtěsnějším rozdílem. O výhře hostí rozhodla penalta v 7. minutě a zvlhlý střelecký prach domácích střelců.