SK Spartak Slatiňany - MFK Chrudim 3:1 (1:1)

Branky: 37 Vladyka - 39 Kučera, 52 Langr, 60 Kopecký

Karty: 52 Chvojka, 60 Valda, 68 Hauf, 76 Luptovský, 86 Trňák - 12 Kopecký, 32 Dostálek, 81 Kučera

Rozhodčí: Matoušek - Vnuk, Štefan

Diváci: 500

SK Spartak Slatiňany: Jehlička - Chvojka, Beneš, Hauf, Luptovský - Rešetár (79 Vácha), Slováček (75 Koblasa), Valda, Vladyka - Kopecký J.

MFK Chrudim : Mrázek - Dostálek (85 Stránský), Kučera, Langr, Vavrouš (88 Vašulín), Drahoš, Řezníček, Kesner, Mastík, Krčál, Kopecký L. (84 Tlapák) Náhr: Zavřel, Holeček,Zíma

V prvním kole Mol Cupu narazili hráči MFK na soupeře z okresu, na vítěze krajského přeboru a poháru hejtmana PKFS na celek Spartak Slatiňany. Chrudimští splnili roli favorita a zaslouženě zvítězili 3:1.

V prvním kole Mol Cupu narazili hráči MFK na soupeře z okresu, na vítěze krajského přeboru a poháru hejtmana PKFS na celek Spartak Slatiňany. Chrudimští splnili roli favorita a zaslouženě zvítězili 3:1. Utkání mělo pěknou diváckou kulisu, když si na stadion našla cestu hned pětistovka fanoušků. Derby a fakt, že na sebe narazila mužstva z okresu, kde v sestavě domácích hrálo hned několik bývalých hráčů chrudimského mužstva, mělo i tento zajímavý nádech. Domácí se chtěli na soupeře hrající o dvě třídy výše vytáhnout. Naopak hosté jeli splnit roli favorita utkání. Klasické pohárové utkání začalo mírným tlakem hostí. Soupeře do vážnějších akcí nepouštěli a sami si vytvářeli příležitosti. Domácí se snažili, co jim síly stačili a drželi nerozhodný výsledek. Ve 25 minutě měli hosté možnost zahrávat pokutový kop po ruce domácího hráče. Kopecký mířil k tyči, ale domácí novic v brance domácích Radim Jehlička skvěle vyrazil míč na tyč a následně vyrazil i dorážku Kesnera. Nutno dodat, že Kesner měl velice těžkou pozici, kdy se snažil již vleže, prostřelit domácího brankáře. Ve 33 minutě byl před šestnáctkou domácích podražen Chvojkou chrudimský Kopecký a jeho trestný kop znovu skvěle vyrazil domácí brankář a poradil si i proti dorážce Langra. Ve 37 minutě po ojedinělé akci slatiňanských prošel z pravé strany trestuhodně míč přes celé pokutové území, kde stál osamocený exchrudimský Vladyka, který do protipohybu brankáře Mrázka otevřel skóre utkání 1:0. Domácí tak z minima vytěžili vedoucí gól. Vedení domácích však netrvalo dlouho o dvě minuty později předvedl Řezníček nádhernou individuální akci. Ve středu hřiště prošel mezi Rešetárem a Vladykou, na jeho kličku nestihl reagovat Koudelka a jeho dloubák na Kučeru nestihl zblokovat ani dobíhající Valda. Kučera si mistrně stáhl míč ze vzduchu a nedal vyběhnuvšímu Jehličkovi sebemenší šanci 1:1. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1 i když více příležitostí měli hosté. Druhý poločas již hosté soupeře přehrávali a pře motivovaní domácí tak několikrát reagovali podrážděně což je vyvádělo z koncentrace. V 52 minutě po faulu měli hosté z Chrudimi možnost zahrávat standardní situaci z pravé strany cca z 30 metrů. Exekutor Kopecký volil místo střely centr na zcela volného Langra, který hlavou otočil skóre utkání na 2:1. V 60 minutě z další standardky z 28 metrů trefil Kopecký parádně k tyči a zvýšil na 3:1. Hosté s přehledem kontrolovali hru a měli míč pod kontrolou. Přesto si domácí vytvořili ještě jednu příležitost, ale Koudelkovi se míč do sítě hostí dotlačit nepodařilo. Domácím docházely síly a tak se již na herní obrat nezmohli. Emotivní utkání tak skončilo dle papírových předpokladů, i když chrudimští museli skóre utkání otáčet. Výsledek však mohl být i vyšší, ale domácí měli v brance Jehličku, který několikrát domácí podržel. Pochvalu si však zaslouží všichni hráči Spartaku, kteří ke kvalitnímu zápasu přispěli svým nasazením a odehráli tak utkání na hranici, možná i za hranicí svých možností.

Chrudimští tak potvrdili roli favorita a zaslouženě postoupili do dalšího 2. kola Mol Cupu.