TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - MFK Chrudim 0:3 (0:2)

Branky: 5. J. (vla.), 30. Rybička, 72. Rybička

Karty: ŽK: 75. Chleboun J. (ÚNO) - 62. Drahoš (CR)

Rozhodčí: Vaňkát – Klupák, Šimeček – Židík

Diváci: 375

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Falta, Chleboun J., Chleboun P., Langer, Nikodem (75. Habrman), Nágl, Vaňous (K), Smejkal (80. Kopecký), Souček.

MFK Chrudim : Mrázek – Dostálek (76. Ptáček), Langr (K), Drahoš, Rybička (82. Vašulín), Řezníček, Kesner (88. Zavřel), Mastík, Vodrážka, Krčál, Kopecký (86. Stránský).

První jarní kolo jsme zajížděli na umělou trávu do Ústí nad Orlicí k utkání s místní Jiskrou. V utkání, které již mělo ostrý start a hrálo se již zase o body, lépe začali svěřenci trenéra Pavla Jirouska. V 5. minutě po rohovém kopu Kesnera došlo ke zmatku v domácí defenzivě a Chleboun si nešťastně srazil míč do vlastní branky 0:1. Hosté se dále vydávali na zteče domácí branky a snažili se o další navýšení skóre. Domácí odolávali, ale směrem dopředu je chrudimská obrana nepouštěla a nedovolovala jim ohrožení Mrázkovy branky. Ve 30 minutě po krásné akci a centru se hlavou trefil Rybička a zvýšil na poločasových 0:2. Druhý poločas domácí přidali, ale chrudimští fungovali bezchybně. V 62. minutě musel po ojedinělé chybě hasit Drahoš, ale nařízený přímák poslali domácí mimo branku chrudimských. V 72. minutě chrudimští znovu pootočili skórem utkání, když Rybička přidal svůj druhý gól 0:3. Za stavu 0:3 si hosté již vedení hlídali a ještě si vytvořili příležitost ke střele, kterou však domácí brankář Krátký kryl. Chrudimští tak v prvním jarním kole dokráčeli k výhře 0:3 a potvrdili tak papírovou roli favorita.