STŘEDA 30.5.2018 od 17:00 MS Za Vodojemem
-:-

Z vloženého kola vezeme dva body z Převýšova

SK Převýšov - MFK Chrudim 4:4 PK 7:8 (2:3)

Branky: 3. Hynek, 45+2. Labík (PK.), 76. Doležal, 86. Bustin – 21. Vodrážka, 25. Krčál, 33. Kopecký, 50. Kopecký

Karty: ŽK: 37. Labík (PRV), 67. Korba (PRV)

Rozhodčí: Paták – Duda, Hodek

Diváci: 280

SK Převýšov: Dunda – Špidlen, Vyšehrad, Černý (85. Veselka), Kosař (83. Bareš) – Sedláček (C) (75. Věchet), Labík (64. Doležal), Novák, Hynek – Bastin, Živný (59. Korba).

MFK Chrudim : Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík - Vavrouš (90+2. Tlapák), Langr (C), Vodrážka, Kopecký (81. Dostálek) - Vašulín, Rybička (87. Kesner),

Ve vloženém 33. kole zajížděli svěřenci trenéra Jirouska na horkou půdu SK Převýšov. Hosté začali kombinací a zatlačili domácí na vlastní polovinu. Paradoxně se domácí ve 3. minutě ubránili dlouhým odkopem, který obrana chrudimských nezachytila a Hynek střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre zápasu 1:0. Hosté nesložili zbraně a znovu zatlačili soupeře na jeho polovinu. Z tlaku však vytěžili jen několik standardek a střelu, která se však nevešla mezi tři tyče brankáře Dundy. Domácí bojovali a snažili se rozehrávku a postupné útoky chrudimských eliminovat. Ve 20. minutě zahrávali chrudimští přímý volný kop. Kopecký trefil zeď a odražený míč vrátil Langr na volného Vodrážku, který z voleje křižnou střelou překonal domácího brankáře 1:1. Ve 24. minutě po standardní situaci a centru Vavrouše hlavičkoval před branku domácích Drahoš a Krčál otočil vývoj utkání, když hlavou nedal brankáři Dundovi šanci 1:2. Ve 33. minutě postupoval sám na obránce Převýšova Vyšehrada Kopecký, obešel ho a křižnou střelo propálil domácího brankáře potřetí 1:3. Hosté kontrolovali míč a čekali na avizovaný poločasový hvizd. Rozhodčí Paták však nastavil poločas ještě o něco déle a po souboji chrudimského Vodrážky s útočníkem domácích odpískal pro domácí pokutový kop. Ten proměnil Labík a tak se odcházelo do kabin za stavu 2:3 pro Chrudim. Druhý poločas začali znovu aktivně hosté. V 50. minutě se po kombinační akci dostal do zakončení Kopecký a pře loboval domácího brankáře 2:4. Domácí se nechtěli s nepříznivým stavem smířit a po rohovém kopu hlavičkoval jeden z převýšovských těsně vedle Mrázkovi branky. V 55. minutě měl možnost zakončit akci Rybička, ale nepodařilo se mu vystřelit. Následná střela Vavrouše neměla razanci a jen minula domácí branku. V 58. minutě se po rohovém kopu dostal k míči Ptáček. Poslal přetažený centr na zadní tyč, kde byl Drahoš. Domácí brankář a jeden z obránců se dostali do kontaktu s Drahošem, míč se odrazil k Langrovi, který poslal míč do prázdné branky. Současně však rozhodčí Paták odpískal útočný faul a tak gól nemohl platit. Od 60. minuty domácí zjednodušili hru a pouze nakopávali míče za obranu hostí. V 76. minutě zahrávali domácí standardní situaci, ale pouze do zdi. Odražený míč však vrátil před branku domácí Špidlen a neobsazený Doležal hlavou poslal míč k tyči Mrázkovi svatyně 3:4. Domácí ožili a v 79. minutě po centru z pravé strany trefil hlavou domácí Bastin břevno chrudimské branky. V 85. minutě zahrávali domácí rohový kop, který prošel brankovým územím a nikým neobsazený Bastin hrudí poslal míč za brankovou čáru 4:4. Domácí tak dokázali srovnat dvoubrankové manko. Utkání tak skončilo nefotbalovým výsledkem 4:4. V dovednostní soutěži na pokutové kopy byli úspěšnější chrudimští fotbalisté, kteří až v 10. sérii rozhodli o bodu na víc do tabulky ČFL. Rozhodující penaltu proměnil brankář Mrázek, a stanovil tak výhru na PK 7:8 pro chrudimské.