FK Dukla Praha vs MFK Chrudim

27.6.2020 17:00 Juliska, Praha
3:0

MFK Chrudim vs FK Pardubice

PÁ 3.7.2020 18:00 MS Za Vodojemem
-:-

10. ročník Memoriálu Jaroslava Josky ovládli veteráni AFK Chrudim

Fotbaloví veteráni MFK Chrudim a dalších klubů si připomněli památku bývalého fotbalisty a trenéra Transporty a AFK Chrudim Jaroslava Josky, který si zahrál i v druholigovém Kolíně. Letos se konal v místní sportovní hale již 10. ročník memoriálu, který nese jeho jméno. Otevřen byl pro hráče nad 35 let.


Jaroslav Joska byl dlouholetým hráčem a trenérem Transporty a AFK Chrudim, v klubu působil v letech 1970 – 2008. Zemřel náhle a nečekaně 26. 12. 2010. Všichni na něj vzpomínají jako na hráče bojujícího o vítězství vždy do posledního dechu a jako na nesmlouvavého trenéra.

Již po desáté se v chrudimské sportovní hale sešla osmička mužstev, aby si to rozdala o prvenství na turnaji. K vidění byly prvotřídní zápasy, postupně se vyeliminovala nejlepší mužstva, která si to ve vyřazovacích zápasech rozdala o triumf.

Do finále se nakonec dostaly týmy MFK Chrudim a Spartaku Kutná Hura, které si to ve vzájemném souboji rozdaly o vítězství. Chrudimští vstoupili do finále lépe, po dobré práci současného předsedy chrudimského klubu Tomáše Linharta otevřel skóre Roman Malý, vzápětí na první trefu navázal dvěma góly zkušený střelec Petr Vladyka, který z obdobné pozice naklonil misky vah výrazně na chrudimskou stranu. Kutnohorští zvládli již jen snížit, prvenství tak po výsledku 3:1 zůstalo v Chrudimi!

Za Kutnou Horou se následně v elitní pětici seřadila mužstva FC Hlinsko, Staré Hradiště a „Eskáčko“. Nejlepším střelcem turnaje se stal se šesti góly Petr Vladyka, nejlepším brankářem memoriálu byl vyhlášen David Vrbka. 

10. ročník Memoriálu Jaroslava Josky ovládli veteráni AFK Chrudim