23.11.2018 v 18:00 MS Ústí n/Labem, Masarykova
3:1

MFK Chrudim vs FC Zbrojovka Brno

2.3.2019 od 10:15 MS Za Vodojemem
-:-

250 minut bez gólu. Obranná hra se velmi zlepšila, raduje se Drahoš

Fotbalisté Chrudimi padli po bojovném výkonu na hřišti Jihlavy 0:2. Přesto lze vidět progres. Zejména v obranné fázi to nováčkovi šlape, v úvodu propustná obrana Chrudim neinkasovala gól dlouhých 250 minut a stoper Petr Drahoš zlepšení kvituje.

Jak jste spokojeni s předvedeným výkonem na hřišti lídra?

Můžeme být spokojeni maximálně s prvním poločasem. Neinkasovali jsme gól, nepouštěli jsme soupeře do šancí, nějaké jsme si vytvořili, takže jsme splnili, to co jsme si řekli. Druhý poločas už byl z naší strany horší. Soupeř zjednodušil hru, začal využívat více nakopávané balony, z toho vyústila také první branka a my jsme toho dopředu moc nepředvedli. Ovšem nevezeme ani bod, takže spokojeni samozřejmě nejsme.

V prvním poločase se soupeř nemohl prokousat přes vaši defenzívu. Je tato obranná čtveřice nyní ve skvělé formě?

Neříkal bych úplně ve skvělé formě, ale naše obranná fáze se velmi zlepšila a ponaučili jsme se ze začátku soutěže, kdy jsme dostávali mnoho gólů.

Co bylo špatně u prvního inkasovaného gólu?

Situace vznikla už v lajně, kdy soupeř dokázal odcentrovat. Mohli a měli jsme to vyřešit lépe. Poté si hostující hráč ve vápně stáhl balon a dokázal se šikovně otočit a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Zápasem v Jihlavě vstoupila soutěž do druhé třetiny. S umístěním v tabulce asi velká spokojenost není.

Rozhodně nejsme spokojeni s naším postavením v tabulce, ale snažíme se pro to všichni dělat maximum, aby tomu tak nebylo. Soutěž je ve své třetině a my potřebujeme nutně sbírat každé body. Fotbal se hraje na body a my jich bohužel mnoho nemáme, tím pádem předvedené výkony jsou k ničemu, pokud nejsou podložené výsledky.

Už víte, jaký program vás čeká během reprezentační přestávky?

Nějaký program už nám trenér na nástěnku v kabině dal. Máme naplánovaný každý den trénink a my musíme kvalitně potrénovat, abychom byli dobře připraveni. Nesmíme nic podcenit. Po víkendu najedeme na standardní tréninkový režim a budeme se chystat na důležitý zápas v Třinci, který potřebujeme zvládnout ve svůj prospěch a odvést si nejlépe tři body.