FK Fotbal Třinec vs MFK Chrudim

26.5.2020 17:00 Rudolfa Labaje,Třinec
1:0

FK Viktoria Žižkov vs MFK Chrudim

30.5.2020 10:15 Seifertova, Praha 3
-:-

Brankář Simon Zíma: Ráz hry musíme určovat my

Zápasem podzimu utkání se Sokolovem v chrudimské kabině nenazývají, případná ztráta však bude zdrcující. Tříbodový zisk proti poslednímu týmu tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je povinností.

Brankář Simon Zíma odstartoval letošní ročník na lavičce jako dvojka za Lukášem Mrázkem, šanci dostával v pohárových zápasech.Po pětizápasové sérii bez výhry se trenér Veselý rozhodl pro impuls, který pomohl. Alespoň částečně. Zíma pomohl k obratu z 0:2 na 3:2 proti pražské Dukle, v Pardubicích již jeho efekt potřebné parametry neměl. Otázkou zůstává, zda se mezi tyčemi objeví i v dnešním duelu proti Baníku Sokolov.

Do branky jste šel před zápasem s Duklou jako impuls po nevydařených výsledcích. Byl úspěšný?

Úspěšný asi ano, když jsme konečně vyhráli. Ale nemyslím si, že to bylo tím, spíše nám konečně přálo štěstí a vstřelili jsme branky, které nám v předešlých zápasech chyběly. Důležité bylo, že jsme to za stavu 0:2 nevzdali a druhou půlku předvedli opravdu výborný týmový výkon.

Co se po senzační otočce s Duklou stalo s týmem v Pardubicích?
Není lehké navázat na tak skvělý výkon a výsledek jako jsme předvedli s Duklou. Nestává se tak často, že porazíte takového favorita a ještě k tomu dvakrát za sebou. Každý ví, ze Pardubice jsou tuto sezonu opravdu silné, navíc na domácím hřišti. Pardubice si šly za výhrou od první minuty a my jsme bohužel hráli až s moc velkým respektem, to rozhodlo.

V zápase se Sokolovem si po dlouhé době vyzkoušíte roli favorita, bude tím zápas nějak jiný?
Určitě ano, teď jsme měli spíše zápasy, kdy jsme mohli jen překvapit. Většinou určoval ráz hry soupeř, teď by to mělo byt na nás. Teď nastává zápas, kde proste musíme bodovat, abychom měli klid a Sokolov se k nám v tabulce nepřiblížil.

Baník nevyhrál osm zápasů v řadě, venku získal na podzim jediný bod. Bude potřeba, i vzhledem k výsledkům, se vyvarovat podcenění?
Nemyslím si, že bychom je podcenili. Sokolov má kvalitní tým, to víme z minulé sezony a to, že doteď nenasbírali tolik bodů neznamená, že se to pro ně nemůže otočit. My uděláme vše pro to, aby se to nestalo a měli jsme klidnou zimu.

Vnímáte to jako zápas podzimu? Přece jen zisk tří bodů by vám před blížící se zimní přestávkou hodně ulevil a v tabulce pomohl..
To asi ne. My jdeme zápas od zápasu, protože v téhle lize můžete porazit opravdu kohokoliv. Určitě vnímáme to, že tři body by nám hodně pomohly a měli bychom klid v zimní pauze a zvětšil by se náskok v boji o záchranu.

Jaké jsou, podle vás, nejsilnější zbraně Sokolova?
Myslím si, že standardní situace. I v minulých vzájemných zápasech z nich hrozili, a když k tomu vezmeme, jak se nám v jejich bránění nyní nedaří, tak to bude asi jejich nejsilnější zbraň. 

Brankář Simon Zíma: Ráz hry musíme určovat my