MFK Chrudim vs FC Vysočina Jihlava

22.9.2020 16:30 Chrudim
1:2

FK Ústí nad Labem vs MFK Chrudim

26.9.2020 18:00 Ústí nad Labem
-:-

Breda před derby: Nesmíme soupeře pustit rychle do vedení

Druhé kolo nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká chrudimské fotbalisty v Hradci Králové - na řadě je totiž východočeské derby! Jako soupeř se na "svůj" stadion vrátí záložník David Breda!

Po prvním zápase přišla reprezentační přestávka a čas na trénink. Přišel vhod, doladili jste nutné věci, které jste kvůli karanténě nestihli?

Trochu víc jsme potrénovali, takže taková klasická repre pauza, navíc jsme sehráli i kvalitní přátelák proti Viktorce Žižkov. Takže to určitě splnilo účel.

Jak se těšíš zpět na hradecký stadion? Určitě jsi tam už po svém odchodu párkrát hrál. Je to pro tebe vždy speciální zápas?

Musím se přiznat, že jsem tam po svém odchodu hrál pouze jednou. Na zápasy s Hradcem se ale vždycky těším, přeci jenom jsem tu doma.

Naposledy jsi tam s Varnsdorfem dostal osm branek. Hlavně to nezopakovat, že?

Bylo to je jednou a nedopadlo to moc slavně. Věřím, že se nic podobného opakovat nebude.

Jak vnímáš sílu Hradce v letošní sezoně? Bude to jeden z aspirantů na postup?

Hradec vnímáme určitě jako kandidáta na postup a máme k nim respekt. To však neznamená, že tam nemůžeme uhrát dobrý výsledek, protože máme kvalitní tým. Uděláme vše pro to, abychom do Chrudimi přivezli nějaké body!

Co bude podle tebe v pátek rozhodovat?

Myslím, že když Hradec nepustíme do vedení, tak s přibývajícím časem budou víc a víc nervózní a to by mohla být naše šance. Přeci jen, oni jsou v situaci, že domácí zápasy musí bezpodmínečně vyhrávat.

Mohl by to být podobný zápas, jako jste si vyzkoušeli proti Žižkovu v minulém týdnu?

Asi ano. Myslím, že Hradec i Žižkov, mají podobné ambice i sílu kádru. My jsme si navíc vyzkoušeli, že i proti takto kvalitnímu soupeři můžeme odehrát naprosto vyrovnaný zápas.

Breda před derby: Nesmíme soupeře pustit rychle do vedení