Chrudimští fotbalisté mají za sebou modelové utkání

MFK Chrudim „zelení“ - MFK Chrudim „oranžoví“ 4:1 (3:1)

Branky: 12. a 40. Vašulín, 38. Rybička, 71. Mužík – 32. Ujec

Rozhodčí:

Diváci: 0

MFK Chrudim „zelení“ : Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Trávníček – Krištof, Havlena – Mužík, Rybička, Dostálek – Vašulín

MFK Chrudim „oranžoví“: Mrázek – Hlavsa, Zikmunda, Vencl, Sulík – Sixta, Kesner – Nikodém, Čáp, Hynek (8. Zrůst) – Ujec

Po týdnu přípravy sehráli chrudimští fotbalisté modelové utkání, ve kterém se postavili dvě jedenáctky proti sobě. Jednotlivá mužstva vedená trenéry Pavlem Křečanem a Pavlem Matějkou si to v přímém souboji rozdala především o čest, zároveň však trénérům ukázala místa, která je třeba v přípravné fázi ještě pilovat.

Souboj dvou jedenáctek MFK Chrudim přinesl v mrazivém počasí na hřišti v pardubických Hůrkách zajímavou podívanou. Na hráčích bylo vidět, že se proti svým spoluhráčům chtějí vytáhnout. Vstup do zápasu přinesl v úvodních minutách především smolné zranění Tomáše Hynka, který si v souboji poranil nohu a trávník tak opouštěl předčasně. Na první změnu stavu jsme nemuseli čekat příliš dlouho, ve dvanácté minutě dostal poměrně hodně prostoru ve vápně Daniel Vašulín a přesnou střelou propálil brankáře Mrázka poprvé.

Zelení měli i nadále mnohem zajímavější brankové příležitosti, další tutovku Vašulína ale chrudimský gólman Lukáš Mrázek zlikvidoval. Na opačné straně zase předvedl dobrou práci Milan Ujec, jehož přistrkávačka vybídla k parádní střele Romana Čápa. Jeho zakončení ale prolétlo jen těsně vedle branky Simona Zímy. Skóre se měnilo znovu po půlhodině hry, svůj střelecký instinkt potvrdil ve vápně Milan Ujec, který vyrovnal. Závěr prvního poločasu ale výrazně naklonil skóre na stranu zeleného týmu a zřejmě tím rozhodl o vítězství. Nejprve se totiž trefil Petr Rybička, několik vteřin před závěrečným hvizdem využil perfektního centru Mužíka Daniel Vašulín.

Vedení 3:1 vydrželo po většinu času druhého poločasu. Herně navrch sice mělo oranžové mužstvo, ve finální fázi se mu ale příliš nedařilo. Naopak na opačné straně využil dobré práce Řezníčka Ladislav Mužík, který se z hranice malého vápna nemýlil a upravil na konečných 4:1 pro zelený tým vedený trenérem Pavlem Křečanem.

Ohlas trenéra

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): "Zápas nám splnil očekávání, měl to být vrchol prvního týdne, kdy jsme chtěli, aby hráči měli zatížení celé utkání a ne jen poločas. Nechci hodnotit výsledek, protože ten není důležitý. Některé věci byly zajímavé, viděli jsme ale i chyby v defenzívě. Noví hráči se prezentovali velmi dobře, přinesou konkurenci, což je pro nás jedině dobře. Jsem rád, že jsme po prvním týdnu tréninků všichni zdraví, teď si nakopl palec Tomáš Hynek, ale věřím, že to nebude nic vážného. Můžeme pokračovat v přípravě, máme za sebou náběhový týden, který ještě vystupňujeme. Absolvovali jsme fyzické testy, které dopadly dobře, a na tom můžeme stavět. Musíme jít týden po týdnu, máme naplánované mikrocykly, kterých se držíme. Uvidíme, co přinese další týden."