MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
1:2

MFK Chrudim vs FK Dukla Praha

22.6.2019 10:30 Hlinsko - Přípravné utkání
-:-

Další přesvědčivá výhra

MFK Chrudim B - 1. FC Žamberk 5:1 (3:0)

Branky: 16 min Zavřel, 33 min Rybička, 36 min Žalud pk, 64 min Shejbal, 86 mi Tlapák - 87 min Cvik

Karty: ŽK 0:3 (Martinovský, Jírů, Černík)

Rozhodčí: Klír, Schmeiser K., Rázek, DS Gála

Diváci: 80

MFK Chrudim B: Kudláček, Kopecký D. (53 Tlapák), Holeček F., Zikmunda, Stránský, Rejfek (59 Pliva), Zavřel, Shejbal. Žalud, Zrůst, Rybička (46 Holeček V.)

1. FC Žamberk: Martinovský, Trejtnar, Kos (75 Markarjanc), Kopecký A., Pavelka, Kuklík, Jírů, Franke, Dvořák (56 Cvik), Kotyza, Černík

Další přesvědčivá výhra

Od počátku jsme měli výraznou převahu a už ve 2 min střílel nebezpečně Rybička, jehož dobrý pokus byl však sražen na rohový kop. Náš tlak pokračoval, jenže jsme ze slibného úvodu a množství standardních situací bohužel vedoucí branku nevytěžili. Hosté se na chvíli vymanili z kleští a ve 4 min zahrávali z nebezpečné vzdálenosti přímý volný kop, ale Kudláček se blýskl proti Pavelkovi výborným zákrokem. Změny stavu jsme se dočkali až po čtvrthodině hry, když velmi rychlou akci z hloubi našeho pole zakončoval přesně Zavřel po zpětné přihrávce Rybičky. Pojistku v podobě druhé branky jsme přidali ve 33 min Rybičkou, kterého před prázdnou brankou našel sklepnutím Zrůstova centru Rejfek a o tři minuty bylo ještě veseleji po Žaludově proměněném pokutovém kopu nařízenému za faul na Rybičku. Další branky nepadly i když například šance Filipa Holečka a Rybičky byly z kategorie vyložených. Po změně stran pokračovala naše dominance a přicházeli další možnosti k navýšení skóre, ale i když jsme některé akce sehráli přímo učebnicově, tak jsme je nedokázali správně zůročit. Své možnosti doslova "zazdil" ve třech případech Vojta Holeček po akcích Tlapáka a Stránského a gólový punc by si určitě zasloužila i rána Plivy po centru Zrůsta. Všichni jsme cítili, že našemu výkonu chybí více gólů, ale nakonec jsme se přece jen dočkali, když předvedl v 64 min fotbalovou lahůdku Shejbal, který získal míč a velmi chytrým pokusem nachytal špatně postaveného Martinovského. Šestou a naši poslední tečku napsal aktivní a výborně hrající Tlapák, když nekompromisně poslal do sítě brankářem vyražený míč. Hosté korigovali v samotném závěru Cvikem, který využil naší zbytečné chyby a vstřelili tak ze své druhé šance svou jedinou branku. Myslím, že jsme navázali ve většině atributech na výkon ze Svitav a sehráli jsme povedené střetnutí okořeněné pěti brankami. V neděli tak zajíždíme na hřiště Lanškrouna k těžkému duelu se zdravým sebevědomím a dobře naladěni.