1.SK Prostějov vs MFK Chrudim

18.5.2019 od 15:00 Prostějov
0:0

MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
-:-

Do Znojma pro záchranářské body. Musíme uspět, nabádá Petr Drahoš

Chrudimští se v pátek od 18 hodin představí ve Znojmě, kde se pokusí urvat cenné záchranářské body. V souboji třináctého se čtrnáctým týmem tabulky půjde o hodně!

Vraťme se ještě k zápasu s Brnem. Smolně jste figuroval u druhé branky soupeře. Jak složité je pro stopera se z podobného momentu oklepat?

Je to tak, bohužel jsem u toho figuroval a ta chyba mě moc mrzí, všem jsem se omluvil, ale stalo se, musíme jít dál, čeká nás další zápas, který chceme zvládnout a uděláme pro to vše. Je to chyba, která rozhodla zápas, takže je to složité, ale v týmu mě všichni podrželi, od hráčů až po realizační tým. V hlavě už se soustředím na další zápas.

I přes porážku jste s Brnem předvedli kvalitní výkon, co přesně je potřeba si z utkání odnést?

Podali jsme dobrý výkon, který byl podložen perfektním přístupem. I přes porážku si ze zápasu musíme rozhodně přenést přístup, který jsme k zápasu měli, nasazení a soudržnost týmu. Týmový výkon je vždy to nejdůležitější.

Může vám psychicky před zápasem pomoci fakt, že jste první vzájemný zápas vysoko vyhráli?

Rozhodně je to pozitivní, že jsme v prvním zápase vysoko zvítězili, ale každý zápas je jiný. Znojmo obměnilo kádr a rozhodně do toho dají všechno, stejně jako my.

Znojmo hrálo v pondělí televizní zápas s Jihlavou. Nepřišlo nějaké sledování v týmovém podání či aspoň pokyny od kouče, abyste si zápas ze záznamu prošli?

V den zápasu jsme měli trénink. Zápas jsme stihli od 10. minuty, který jsme s klukama sledovali společně v kabině. Trenér nás nabádá k tomu, abychom zápasy soupeře sledovali, a myslím si, že je to dobře. Ale trenér nás celý týden před zápasem vždy informuje o věcech ohledně soupeře. Načítá to dopředu a tyto informace nám předává, abychom byli co nejlépe informováni a připraveni k zápasu.

Následující soupeř je na domácím hřišti úplně nejhorší z celé soutěže. Další psychická výhoda pro náš tým?

Psychická výhoda to být může, Znojmo to může mít v hlavách, že se jim doma tolik nedaří. Ale my jdeme zápas od zápasu a v hlavách máme nastavené, že chceme uspět a získat body, které potřebujeme sbírat, ať jsou statistiky jakékoliv. Jsou to přeci jen čísla na papíře. To důležité je, co svítí na tabuli po zápase.

Do Znojma pro záchranářské body. Musíme uspět, nabádá Petr Drahoš