15.2.2020 od 12:00 UMT - Slavia H. Králové Příprava

22.2.2020 od 12:00 Mikulovice, U Hřiště 137
-:-

jasné vítězství nad Viktorkou

Ahoj kluci, rodiče a přátelé ročníku 2006,

včera sehráli naši borci přátelské, přípravné utkání se žižkovskou Viktorií. Našim záměrem bylo herně vytížit co možná největší počet našich hráčů a vyzkoušet si různé herní systémy jak v obrané tak i v útočné fázi. Protože předchozí noc vydatně pršelo, hrálo se utkání na poměrně těžkém a podmáčeném terénu. K vidění však byl velmi dobrý fotbal. Pro připomenutí uvádím, že jsme se stejným soupeřem na začátku přípravného období sehráli utkání na jeho hřišti a zvítezili jsme v něm 3 : 2, když jsme na lepší první poločas nenavázali v druhé části a strachovali se o vítězství. Tentokráte byl herní obraz zcela jiný  a my jsme na bitevním poli jasně dominovali v celém průběhu utkání. Ale abychom jen nechválili musíme také jedním dechem dodat, že nemůžeme být úplně spokojení s finální fází našeho útoku a s řešením naší koncovky. Je třeba, abychom takovou herní převahu, jakou jsme ve včerejším utkání měli vyjádřili po závěrečném hvizdu rozhodčího ještě větším brankovým rozdílem než pouze třígólovým. Musíme zkrátka zapracovat na hře ve své útočné polovině nebo přesněji řečeno trenérským slangem v útočné třetině hřiště, kdy se jednotlivé herní systémy a signály vysvětlují našim mladým svěřencům na tabuli znázorňující hřiště rozdělené do tří stejně velkých zón jak ve vertikální tak v horizontální rovině. Jinak ale chceme a musíme naše svěřence jen chválit. Viděli jsme snahu, bojovnost i nasazení v takové úrovni, kterou po chlapcích požadujeme. Super hoši jen tak dále. Nezapomeňte ale, že již zítra je zase trénink a příští víkend nás čeká náročný boj o ligové body se středočeskou Čáslaví. Takže rozkaz zní jasně - neusnout na vavřínech, ale dále tvrdě pracovat. Pro úplnost ještě uvádím, že včerejšek byl úspěšným pro celou kategorii startších žáků, protože naši starší kamarádi z "pětek" vyhráli nad stejným a velmi kvalitním soupeřem poměrem 2 : 1 po fantastickém výkonu. Takže jen tak dále mládežníci z MFK. :-) Ahoj Vaši trenéři.