MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
1:2

MFK Chrudim vs FK Dukla Praha

22.6.2019 10:30 Hlinsko - Přípravné utkání
-:-

Klíčové vítězství? Jen malý krok, tuší Sixta

Důležitý souboj o záchranu mezi nováčkem z Chrudimi a Táborskem si podmanil záložník David Sixta. U prvního gólu si připsal exkluzivní asistenci, druhý vstřelil sám. I díky němu se chrudimský tým v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY posunul na třináctou pozici.

Druhá výhra v řadě, navíc proti konkurenčnímu Táborsku. Šlo vše podle představ?
Byl to těžký zápas, řekl bych, že nejdůležitější v sezoně. A bylo to i vidět, byl svázaný taktikou. Navíc bylo utkání podobné duelu s Pardubicemi, kdo hrál po větru, měl navrch. 
V úvodu jsme nevyužili několik zajímavých závarů, ale nakonec se dostali do vedení.

U úvodní branky se ještě zastavme. O Vašulínovi jste celou dobu věděl?
Věděl. Vše začalo u Petra Rybičky, který mi míč skvěle prostrčil do běhu. Kdybych nepřihrál a gól nedal, byl bych za blbce (směje se).

Po přestávce se obraz hry změnil. Čím to?
Nechtěli jsme bránit, v kabině o tom mluvili, ale přesně to se stalo. Podvědomě jsme cukli dozadu a začali bránit, i když jsme se upozorňovali, že se to nesmí stát. Hodně jsme si koledovali a uklidnil nás až druhý gól. Škoda inkasovaného gólu v závěru, znovu jsme z toho udělali drama. Ale to jsme prostě my, nikdy to nemůže být v klidu.

Opět vás podržel Zíma..
Už v Sokolově byl naším nejlepším hráčem, dodává nám velkou jistotu nejen zákroky, ale i tím jak dokáže jistě sebrat centry a řešit závary.

Bodovali jste potřetí v řadě, je to již klidnější?
Jsme rádi, že se nám podařila bodová šňůra, což na podzim vůbec nebylo. Je to jen malý krok, musíme pracovat dál a pokusit se o body ve Varnsdorfu.

Klíčové vítězství? Jen malý krok, tuší Sixta