MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
1:2

MFK Chrudim vs FK Dukla Praha

22.6.2019 10:30 Hlinsko - Přípravné utkání
-:-

Kvalitní výsledky míří Chrudim stvrdit do Varnsdorfu

Sedm bodů za tři zápasy, posun na třinácté místo tabulky. V Chrudimi si pochvalují herní a zejména výsledkový vzestup, vylepšit svoji pozici chtějí i na hřišti severočeského Varnsdorfu.

Následující soupeř druholigového nováčka z Varnsdorfu vyniká především kvalitní obranou. Dostal o čtyřiadvacet gólů méně než Chrudim. Recept by Chrudimští mohli hledat v Jihlavě, která mu minulý víkend nadělila tři branky. „Trenér nám dostatečně naznačil, v čem jsou silní. My musíme hrát pořád stejně a nic neměnit. Hlavně si dát pozor na jejich protiútoky,“ varoval stoper Michal Rendla.

Zimní akvizice MFK Chrudim se poprvé v základní sestavě objevila před čtrnácti dny v Sokolově, po čistém kontu dopomohla i k porážce Táborska a rázem vytvořila s Ondřejem Venclem kvalitní stoperské duo. „Klape nám to, dobře komunikujeme a vyhovíme si,“ pochvaloval si Rendla. „Soupeři však měli více šancí, než by mít měli,“ káral se.

Ani po sedmi získaných bodech záchranářskou situaci Chrudimi nijak nezlehčuje. „Čeká nás série proti týmům z vyšších pater tabulky. Nálada se zlepšila, tudíž můžeme hrát více uvolněně,“ těší obránce Chrudimi. Boj o záchranu jsme ale rozhodně neopustili,“ dodal varovně Michal Rendla.

Souboj proti čtvrtému týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY startuje zítra odpoledne ve 14:30.

Foto: fksokolov.cz

Kvalitní výsledky míří Chrudim stvrdit do Varnsdorfu