MFK Chrudim vs FC Vysočina Jihlava

22.9.2020 16:30 Chrudim
1:2

FK Ústí nad Labem vs MFK Chrudim

26.9.2020 18:00 Ústí nad Labem
-:-

Látal po debutu: Jsem za šanci vděčný. Málem se stal hrdinou

Běžela 80. minuta a směrem od lavičky přišel signál až k sedmnáctiletému Davidovi Látalovi. „Jdeš na to,“ slyšel od trenéra. A tak o dvě minuty později nastoupil v rámci východočeského derby proti Hradci Králové ke svému premiérovému zápasu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

„Před zápasem mi bylo řečeno, že šanci dostanu,“ prozradil sám David Látal. „Nervózní jsem byl, ale jak zápas běžel, tak pomalu opadala,“ popsal své pocity těsně před startem.

Na hřiště se nakonec Látal dostal v 82. minutě a za třináct odehraných minut byl hodně vidět. Nejprve se na něj po souboji s brankářem Votroků hodně zblízka podívala řada hradeckých zadáků. „Chtěl jsem jen dohrát situaci, ale gólman tam byl dříve. Pak už jsem neměl kam uhnout,“ popsal celou situaci. Nakonec se sedmnáctiletý mladík mohl stát i hrdinou, v závěrečné akci předskočil brankáře Vízka, ke smůle Chrudimi ale hlavou přestřelil. „Chyběla jen přesnost v koncovce,“ povzdychl si. Těsně po duelu si ale mohl vyslechnout chválu z úst hlavního kouče Jaroslava Veselého: „Chtěli jsme posílit útok, zasloužil si dostat šanci. Nakonec mohl i vyrovnat. Kdyby to trefil, byl by král.“

Právě David Látal je po Petrovi Rybičkovi jediný klasický hrotový útočník v kádru Chrudimi, leckdo ho typově srovnává právě s Vašulínem, který se z chrudimského dorostu propracoval až do elitního druholigového střelce. „Myslím si, že jsem útočník s dobrým výběrem místa, nebojím se jít jeden na jednoho,“ popsal své přednosti Látal.

V sedmnácti letech dostal šanci a jak se jí zhostí, záleží už jen na něm. „Už to, že mohu trénovat s druholigovým týmem je pro mě povzbuzení. Jsem za to vděčný. Chci to dotáhnout co nejdále to půjde,“ neskrývá ambice David Látal.

Šanci se ukázat od trenéra v letošním ročníku jistě dostane.

Látal po debutu: Jsem za šanci vděčný. Málem se stal hrdinou