FK Fotbal Třinec vs MFK Chrudim

26.5.2020 17:00 Rudolfa Labaje,Třinec
1:0

FK Viktoria Žižkov vs MFK Chrudim

30.5.2020 10:15 Seifertova, Praha 3
-:-

MFK Chrudim usiluje o kompletní rekonstrukci umělé trávy Letního stadionu v Průhonech

MFK Chrudim, z.s. v uplynulých týdnech zaslal na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dotační žádost, vzhledem ke špatnému stavu, o kompletní výměnu umělé travnaté plochy v areálu Letního stadionu V Průhonech.

Špatný stav umělého trávníku je zřejmý, na řadě míst se nacházejí díry, které pro samotné hráče a sportovce přináší velké riziko případného zranění. Chrudimský fotbalový klub se rozhodl jednat. „Jako spolek jsme podali žádost na MŠMT o kompletní výměnu koberce. I přesto, že je to majetek města, díky dlouhodobé podnájemní smlouvě splňujeme podmínky pro podání žádosti,“ popisuje předseda klubu Tomáš Linhart. „Navíc máme, jako zapsaný spolek, lepší finanční podmínky. Přímá dotace znamená 70% z částky, zbylých 30% je spoluúčast,“ vysvětluje.

Výměna umělého trávy je více než nutná. To ví i sám předseda Linhart: „Kvůli špatnému stavu jsme od FAČR nedostali atest, tudíž na ní nemůžeme hrát organizované zápasy dospělých, ani mládeže. Slouží tak jenom pro trénování.“

Samotný projekt má plánovaný rozpočet okolo 14 miliónů korun, výsledek dotační žádosti bude znám krátce po přelomu roku. Rekonstrukce by se posléze měla realizovat hned na jaře. Záležet však bude i na přístup městských činovníků.

„Věřím, že se město k projektu postaví čelem a bude se ho snažit podpořit. Do jejich majetku bychom z dotačních peněz MŠMT přinesli částku okolo deseti miliónů korun,“ tvrdí hlavní muž chrudimského fotbalu. „Všichni si musí uvědomit, že „umělka“ neslouží jen pro fotbalový klub, který jí využívá zhruba z padesáti procent. Aktivně zde sportují i základní a střední školy či jiné spolky, například hokejisté, atleti, ragbisté a další,“ uzavírá Tomáš Linhart.

MFK Chrudim usiluje o kompletní rekonstrukci umělé trávy Letního stadionu v Průhonech