FK Fotbal Třinec vs MFK Chrudim

26.5.2020 17:00 Rudolfa Labaje,Třinec
1:0

FK Viktoria Žižkov vs MFK Chrudim

30.5.2020 10:15 Seifertova, Praha 3
-:-

Milan Ujec před derby: Recept? Nebát se hrát fotbal

Fotbalisté Chrudimi vstoupí do východočeského derby v dobrém rozpoložení. Po obratu proti Dukle se o další senzaci pokusí i se současným lídrem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Pardubic.
Klíčovou roli utkání proti pražské Dukle sehrál útočník MILAN UJEC, jenž po deseti minutách na hrací ploše po kolmici Rybičky v poslední minutě řádné hrací doby dokonal velký obrat. „Chtěl jsem co nejdříve vystřelit, navedl jsem si míč do středu a zkusil to. Hlavně jsem nechtěl nic vymýšlet,“ popisoval první letošní branku nejzkušenější chrudimský útočník. „Štěstí se konečně přiklonilo na naši stranu. V kabině byla velká euforie, po dlouhé době jsme si mohli zařvat. Bude to dobrý týden,“ usmíval se Milan Ujec.

S fotbalem jste začínal právě v Pardubicích. Ač jste toho procestoval hodně, je to tým, proti kterému jsou zápasy vždycky speciální?

Jako úplně malý jsem začínal ve vesničce v Nemošicích, kde jsem hrál asi rok. Pak jsem šel právě do Pardubic. Utkání tam jsou vždy speciální, znám spoustu hráčů a určitě se přijde podívat i celá moje rodina.

Jak se v kabině po výhře s Duklou proměnila nálada?

Určitě se nálada zvedla. Takto otočit utkání se nepodaří každý víkend a ještě proti Dukle. Z dobré nálady se stala ještě lepší.

Jde spíše než o radost nebo o úlevu? Zejména pro vás útočníky, tlak totiž ze všech stran začínal pořádně narůstat..

Tlak na útočníky je vždy, když se nedávají góly. Jsme rádi, že to tam spadlo. Snad bude vše v Pardubicích pokračovat.

Pociťujete nyní, že můžete opravdu porazit kohokoliv? Pardubice v derby nevyjímaje?

Ve druhé lize může porazit každý každého, V Pardubicích také můžeme vyhrát, ale je potřeba říct, že Pardubice s Duklou jsou momentálně mužstva s nejlepším herním projevem.

Právě Pardubice by vám měly být vděčné, protože právě Chrudim je udržela 
v čele. Nedorazily do kabiny děkovné zprávy?

Nic nedorazilo. Myslím si, že je ještě brzo, aby Pardubice myslely na postup. Ještě zbývá hodně zápasů. Ale je to dobře, že jsou první, alespoň mohou vytvářet tlak na nový stadion, který by byl určitě potřeba.

Před sezonou byla otázka, jak budou Pardubice „fungovat“ bez Petráně. V čem vidíte jejich největší sílu?

Abych pravdu řekl, tak jsem nečekal, že se s tím Pardubice tak dobře vyrovnají. Přece jen jim odešlo hodně gólů, jak od Petrise, tak od Fousy (Michala Petráně a Adama Fouska, pozn. red.) Ale dobře doplnily kádr a sedlo si to.

Co by na ně naopak mohlo platit?

Co by na ně mohlo platit nám řekne trenér u videa. Uvidíme. Ale určitě se nesmíme bát hrát fotbal, tak jako s Duklou prvních dvacet minut. To je pro tým, který drží balón, voda na mlýn.

Hlavní bude vylepšit loňský výsledek 0:4, to jste vy ještě v Chrudimi nepůsobil..

To sice ne, ale na zápase jsem byl a sledoval ho. Chceme jim porážku vrátit.

Milan Ujec před derby: Recept? Nebát se hrát fotbal