23.8.2019 od 18:00 Všesportovní, Hradec Králové
-:-

Mládežnický zpravodaj, 2. díl: oba dorosty těsně padly s Jihlavou

Starší dorost: Vysoká porážka s Bohemians 1905, navíc bez vstřeleného gólu.

V rámci přípravy sehrály týmy U-19 “A” i U-19 “B” dne 30. 7. utkání v Nymburku s Bohemians 1905. Výsledek zápasu zejména U-19 “A” je neuspokojivý, kdy skončil 14:0 pro našeho soupeře, utkání U-19 B týmu jen 1:0 pro Boheminas B. Obě utkání jsou bez hodnocení trenérů.

Generálka s Jihlavou: MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava 3:4 (Branky: Bašek, Holub, p.k. Málek)

Tým U-19 “B” odehrál svůj přípravný zápas s SK Holice s přehledem 9:0 (6:0)

Branky MFK: Bažout 2x, Tuček, Šprta, Semenec 2x, Skohoutil, Hybeš, Bartoníček

Hodnocení utkání: K prvnímu utkání k nám přijel holický dorost jen s osmi hráči a proto musel být doplněn hráči MFK. Z toho důvodu je hodnocení složité, jelikož hned na začátku ztratil náboj přípravného utkání. První poločas, až na úvodní minuty, se odehrával převážně v naší režii. Podařilo se nám vstřelit šest branek, ale s předvedenou hrou až tak spokojeni být nemůžeme. Z naší strany bylo až příliš nepřesností v rozehrávce, kombinace byla pomalá s mnoha nepřesnostmi. V obranné třetině jsme si počínali naivně a díky tomu pouštěli soupeře do ohrožení branky. Do druhého poločasu byl zapůjčen i brankář MFK. Druhá půle byla herně vyrovnanější a více prověřila naši obranu. Soupeři se nepodařilo ze slibných příležitostí skórovat. Naše akce byly zakončeny lépe a skóre jsme navýšili na konečných 9:0.

Závěrem: Bylo těžké hráče namotivovat k odehrání utkání. Navíc jsme z  důvodu zranění  dohrávali utkání v deseti. Přesto se na hře najdou i pozitivní věci, na které je potřeba navázat v dalších zápasech.

Mladší dorost a jejich přípravná utkání:

Jen těsná prohra MFK Chrudim U-17 - FC Vysočina Jihlava 1:2 (Látal/ asistence Gregovský)

U16: Výhra v Memoriálu Vl. Marečka s Meteorem Praha 5:3.

Dalším soupeřem v memoriálu bude Bohemians 1905, hrát se opět bude na hřišti soupeře. Naše branky vstřelili: Bauer 2, Šprta, Pilař, Skohoutil

Hráči U-15 nezvládli další dvě přípravná utkání

MFK Chrudim - FK Tatran Kadaň 4:5 (1:3)

Branky MFK: Lang, Kaiser 2 x, Gerhart

FK Viktoria Žižkov - MFK Chrudim 4:0 (2:0)

Hráči U-14 si poradili se soupeřem FK Viktora Žižkov - MFK Chrudim 2:3 (0:2)

Branky: Sloup 2x, Hromek

Hra v prvním poločase nebyla z naší strany špatná. Byli jsme důrazní, rychle kombinovali. Soupeře jsme místy přehrávali. Bohužel jsme často špatně vyhodnocovali situace v útočné zóně, a proto skončil první poločas pouze 0:2. Do druhé půle domácí prostřídali větší počet hráčů. Obraz utkání se otočil. V soubojích jsme byli pozdě, chyběl nám pohyb, kvalita v kombinaci. Soupeř byl aktivnější a po většinu druhé půle nás přehrával. Vzhledem k malému počtu střídajících hráčů, nám pomalu docházely síly. Ve druhé půlce jsme proměnili pouze  pokutový kop, ostatní šance zůstaly nevyužity. Soupeř naštěstí z mnoha šancí proměnil pouze dvě. První zápas nám ukázal dobré věci v naší hře. Na druhou stranu i hodně věcí, na kterých musíme dál pracovat.

Hráči U-13 sehráli v rámci soustředění v Horním Bradle přípravné utkání s Kadaní. Soupeři naložili přes 20 gólů. Tým se sehrává s několika posilami, které přišly ke konci minulé sezony a s Lukášem Kohoutem, který dva roky hrál za tým ročníku narození 2006. Jsme rádi, že je opět mezi námi.

Hráči U-12 hráli prestižní dvoudenní turnaj v HK. Turnaje se zúčastnilo 24 týmů.

XIII. ročník letního mezinárodního turnaje "O pohár primátora města Hradce Králové 2019".

Každý tým odehrál za víkend 9-10 zápasů po 25 minutách.

Tato velká fotbalová akce se konala ve dnech 3. - 4. 8. 2019 v Hradci Králové a okolí. “Dvanáctky” sehrály těžká utkání i se soupeři mládežnických týmů z klubů první a druhé ligy. Nabírali tak zkušenosti na větším hřišti s počtem hráčů 7+1.

Pokud fotíte nebo natáčíte videa (aspoň v HD) z tréninků či zápasů našich mládežnických týmů, ozvěte se nám na email: pobotom@gmail.com!

Autor: Tomáš Poborský