30.3.2019 od 10:15 B.Němcové 1780, Sokolov

Rozhodčí:

Diváci: 0

Vysočina Jihlava :

MFK Chrudim: Korunka – Kosina, Vaníček, Gerhart, Truhelka – Sedlák, Maruna, Nepovím (36´Vafek), Kaiser (36´ Šebek) – Pilař, Lang

NA JIHLAVU JSME NESTAČILI….. V neděli 10.30 jsme zavítali na přípravný zápas opět ven a to na stadion ligové Jihlavy. Zde nás čekal soupeř který byl kvalitní na míči, lépe se pohyboval, byl agresivnější a důraznější. Od počátku tedy hra probíhala více na naší polovině, odkud jsme se snažili vyrážet k protiútokům. První šance byla na naší straně, ale hlavička Langa po centru z levé strany byla slabá a brankáře hostí příliš neohrozila. My jsme se snažili také kombinovat, ale tato naše snaha vázla na nepřesnostech a zbytečných ztrátách míče. Paradoxně jsme však šli do vedení my, když v 15 min. Gerhart krásnou střelou z přímého kopu poslal míč pod břevno domácí branky. Z vedení jsme se však dlouho neradovali. Důrazný domácí záložník prošel středem a mezi našimi stopery vyslal spoluhráče do zakončení a srovnání skóre. Ve 26 min. jsme opět nezachytili náběh soupeře z levé strany a ten s pomocí tečí Vaníčka strhnul skóre na 2:1 pro Jihlavu a za tohoto stavu poločas skončil. Druhý poločas víceméně kopíroval ten první, soupeř měl více ze hry a tuto převahu zúročil dalšími třemi góly. Jedním opět vlastním, dalším nabídnutým po chybě brankáře a třetím po kombinaci. My jsme změnili rozestavění a alespoň v závěru jsme Jihlavu zatlačili. Nicméně náš tlak který vyústil v několik rohových kopů a gólové šance Gerharta již změnu stavu nepřinesl. Nelze upřít klukům snahu hrát a vydali se ze svých sil. Ale proti takovémuto soupeři je potřeba přidat ještě něco navíc. Rezervy máme především v prvním kontaktu s míčem pod tlakem a také v klidu při kombinaci . Hodně našich ztrát bylo zapříčiněno těmito nedostatky .