23.8.2019 od 18:00 Všesportovní, Hradec Králové

Na Meteoru bez překvapení, Chrudim postupuje do 2. kola

FK Meteor Praha - MFK Chrudim 1:3 (0:1).

Branky: 83. Novotný – 10. Čáp, 59. Sulík, 89. Rybička.

Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Hurych

Diváci: 320

FK Meteor Praha: Toma – Rada, Nečas (73. Budějský), Frohna, Ezeala (56. Junek), Dvořák, Frantl, Slavata, Schulz, Sůra, Kostka (55. Novotný).

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Krčál, Drahoš, Mastík – Luong – Sulík, Čáp (70. Rybička), Kesner, Froněk (60. Hynek) – Ujec (76. Vašulín).

Úvodní kolo pohárového MOL Cupu chrudimští fotbalisté zvládli, z hlavního města si domů přivezli vítězství 3:1 a s ním i postup do 2. kola! Na soupeře si budou muset ještě počkat.

Trenéři Jaroslav Veselý a Pavel Matějka dali v pohárovém souboji šanci širšímu chrudimskému kádru, poprvé v našem dresu se představila nejčerstvější posila z Litoměřicka - Bao Nguyen Luong. Kombinovaná sestava se úvodní branky v síti divizního Meteoru dočkala poměrně rychle. Již v desáté minutě se ukázkovou střelou prezentoval záložník Roman Čáp, na jehož pokus neměl domácí gólman nárok zareagovat. Vstřelená branka Chrudim povzbudila, o dvě minuty později v zajímavé šanci neuspěl Milan Ujec.

Stejný hráč měl před brankářem Tomou několik slibných šancí, vedení Chrudimi ale nenavýšil. Meteor čekal s největší příležitostí na vyrovnání do poslední minuty první půle, nadějnou šanci ale pozorný brankář Simon Zíma reflexivně zlikvidoval. Po hodině hry přišla druhá radost druholigistů - Martin Sulík zakončil svůj únik suverénně a navýšil náskok Chrudimi. Domácí Meteor se ale nevzdal. Na neuznaný gól Daniela Vašulína odpověděli domácí velmi efektivně, korekci přinesla sedm minut před koncem branka Jindřicha Novotného.

Namlsaní pražané cítili šanci na vyrovnání a hnali se dopředu, veškeré pochyby ale odmítl v 88. minutě střídající Petr Rybička, který rozhodl o výhře Chrudimi v poměru 3:1. Hosté si tak domů vezli postup do 2. kola MOL Cupu.