FK Mladá Boleslav vs MFK Chrudim

12.8.2020 16:00 Mladá Boleslav
-:-

FK Letohrad vs MFK Chrudim

15.8.2020 od 17:00 Letohrad 1.kolo MOL Cup
-:-

Novinky: Hynek s Čápem míří do Chlumce, Janoušek zpět v tréninku

Fotbalisté Chrudimi mají za sebou soustředění v Ústí nad Orlicí, kde, na rozdíl od prvního plánu, neabsolvovali přátelské utkání s domácí Jiskrou. Tým opustili první dva hráči, ostatní čeká ve středu ve Velvarech souboj s konkurenčním Sokolovem.

Minulý týden absolvovali chrudimští fotbalisté soustředění v Ústí nad Orlicí. S jeho náplní byl trenér Veselý velmi spokojen: „Splnilo, co mělo. Tým byl pohromadě, což je důležité kvůli vztahům a začlenění nových hráčů. Potrénovali jsme standardky, zapracovali na kondici. Jsme zklamaný z umělé trávy, která byla problematická.“

Na závěr soustředění mělo přijít utkání s Jiskrou Ústí nad Orlicí, které se vinou velké marodky domácího týmu nakonec neuskutečnilo. „Bereme to tak, jak to je. Zase tolik mě to netrápí. Spíše mě mrzí, že jsme se to dozvěděli až v ten den a neměli jsme možnost na to programově reagovat,“ zlobil se trenér Jaroslav Veselý.

Široký chrudimský kádr zároveň doznal úvodních změn, mužstvo opustili záložníci Roman Čáp s Tomášem Hynkem. Zatímco Čáp se v třetiligovém Chlumci objevil již na podzim, Hynkova cesta tímto směrem je premiérová. „S Tomášem jsem komunikoval. Na podzim nedostal tolik prostoru a byl z toho smutný, ale makal a snažil se. Zvolili jsme cestu hostování do Chlumce, kde by měl hrát a je možné, že se k nám připojí znovu v létě,“ komentoval situaci ohledně Hynka kouč Chrudimi.

O finální podobě chrudimského kádru se v současné době intenzivně jedná. „Zvažujeme konečnou podobu kádru. Nevylučujeme, že do sezony půjde s osmnácti nebo devatenácti hráči a dvěma brankáři. Proběhne diskuze s hráči a vedením,“ plánuje Veselý. „Vzhledem k tomu, že bychom byli rádi, kdyby rezerva postoupila do vyšší soutěže, přichází v úvahu, že bychom se vydali cestou širšího kádru a hráče posílali do rezervního mužstva,“ dodal.

Během soustředění se do tréninku po operaci zapojil také Jiří Janoušek. „Je ještě v rekonvalescenci a není jisté, že stihne začátek jarní části. I z toho důvodu je širší kádr logickým řešením,“ uzavřel Jaroslav Veselý.

O místo budou Chrudimští bojovat v dalším přátelském zápase již ve středu 12.2.2020 od 12:00 proti Sokolovu, hrát se bude na hřišti ve Velvarech.

Novinky: Hynek s Čápem míří do Chlumce, Janoušek zpět v tréninku