MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
1:2

MFK Chrudim vs FK Dukla Praha

22.6.2019 10:30 Hlinsko - Přípravné utkání
-:-

Poprvé v Tipsport lize. O co se vlastně hraje?

Fotbalisté Chrudimi mají za sebou historicky první vystoupení v Tipsport lize, proti konkurenčním Pardubicím dokázali uhájit bod za remízu 2:2. O následujícím víkendu se na Xaverově postaví ligovému Jablonci. Jaká je, kromě zvučné soupeře, motivace prát se o vítězství?

Tradiční zimní fotbalový turnaj vyvrcholí týdenním finálovým kempem na souostroví Malta. Účastníky, mezi nimiž jsou tři týmy z české ligy, čekají také nejvyšší finanční odměny v historii. „Je to dvaadvacátý ročník, ale hovoříme o něm jako o nultém," popisuje revoluci Václav Sochor, vedoucí oddělení komunikace Tipsportu.

„Chtěli jsme turnaj zatraktivnit, oživit. Věříme, že to nebude jednorázová záležitostí, a že bude motivací pro další prvoligové kluby," vysvětluje Sochor přesun závěrečné fáze turnaje do Středomoří. Takzvané Final Four neboli Tipsport Malta Cupu se zúčastní celkový vítěz základní části, obhájce trofeje – Zbrojovka Brno a dva pozvaní hosté: Slovan Bratislava s Mladou Boleslaví. „Byl jsem tam poprvé v životě. A byl jsem obrovsky a mile překvapený ze servisu, hracích i tréninkových ploch, do kterých teď hodně investovali," chválí lokalitu Jaromír Blažek, bývalý reprezentační gólman a patron turnaje.

Na Maltě čtyři mužstva absolvují týdenní kemp, během nějž sehrají semifinálové zápasy i duely o medaile. Pořadatelé navíc domluvili přípravné duely s nejlepšími týmy tamní nejvyšší soutěže. Hrát se bude na národním stadionu Ta’ Qali s kapacitou pro téměř 17 tisíc diváků. „Hodně let jsme o něčem podobném přemýšleli, uvažovali jsme i o jiných destinacích, ale na Maltě jsme si řekli, že je to tu skvělé. Klubům jsme připravili kompletně hrazené tréninkové soustředění s veškerým servisem," uvedl Lubomír Ježek, vedoucí manažer sponzoringu Tipsportu. Odlet do teplotně přívětivé destinace je plánovaný na 18. ledna, dva dny před tím končí základní část, která začíná v sobotu 5. ledna dopoledne. I tu potkaly změny – tradiční rozdělení na čtyři skupiny po čtyřech zůstává, avšak výsledky se budou počítat do jedné společné tabulky.

Z české ligy se turnaje na domácí půdě zúčastní Jablonec, Baník Ostrava a Příbram. Doplní je deset celků z druhé nejvyšší soutěže a tři slovenští zástupci: Tatran Prešov, Nitra a Poprad. Mezi mužstva pořadatelé rozdělí 800 tisíc korun, jde o nejvýraznější odměny v historii. Vítěz základní části obdrží 160 tisíc, prémii obdrží i tým z dvanáctého místa. Pokud by se nejúspěšnější celek turnaje rozhodl pozvánku na Maltu z organizačních důvodů nepřijmout, přejde právo na dalšího v pořadí. S předstihem se z případného finále omluvily Jablonec, Hradec Králové a Ostrava, jelikož mají domluvená soustředění.

„Na Maltu jsme v první fázi zvali Slovan Bratislava a Slavii. Slovan se rozhodl hned, Slavia se rozmýšlela příliš dlouho, tak jsme oslovili Bohemians, kteří bohužel kvůli termínu odmítli nejen Maltu, ale i základní část. Poprvé v historii turnaje budou chybět," líčil ředitel turnaje Aleš Kolář. Celkem 17 zápasů bude v přímých přenosech na Tipsport TV, devět zápasů (včetně všech čtyř z Malty) odvysílá Nova Sport.

Zdroj: tipsport-liga.cz

Poprvé v Tipsport lize. O co se vlastně hraje?