MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

17.8.2019 od 10:15 MS Za Vodojemem
0:3

FC Hradec Králové vs MFK Chrudim

23.8.2019 od 18:00 Všesportovní, Hradec Králové
-:-

Posila! Obranné řady Chrudimi vyztuží Michal Rendla

Avizované se stalo skutečností. Vedení fotbalové Chrudimi poprvé přeneslo na papír slova o doplnění kádru v průběhu zimní přípravy. A na půlroční hostování přichází na východ Čech obránce Michal Rendla, naposledy hráč třetiligového Králova Dvora.

Osmadvacet inkasovaných branek za podzim je na chrudimské zvyklosti hodně, podobný krok se tak dal očekávat. Stoperské trio Krčál, Drahoš, Krištof přivítalo novou krev, defenzivu Chrudimi vyztuží obránce s ligovými zkušenostmi, Michal Rendla prošel Kladnem, druhou ligu zná z Čáslavi, v Písku dělal kapitána, novou etapu napíše v druholigové Chrudimi.

„První kontakty proběhly už v létě, tehdy jsem se ještě rozhodl upřednostnit třetí ligu,“ poodkryl zákulisí jednání sám Michal Rendla. „Touha ale zůstala. Když se pan Linhart (předseda MFK Chrudim – pozn. red.) ozval znovu, neodolal jsem,“ dodal s úsměvem. Cestu Chrudimi podzimní částí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sledoval velmi pečlivě. „Fandil jsem nejen v lize, ale i v poháru. Říkal jsem si, co kdybych tam byl..,“ naráží na zápasy s Boleslaví a Slavií čerstvě osmadvacetiletý obránce.

Pod trenérem Jirouskem bude pracovat poprvé v kariéře, informace si ještě před příchodem sesbíral. „Slyšel jsem, že je to náročný a přísný trenér. A to se i potvrdilo. Chci trénovat lépe, než doteď,“ komentoval očekávání od chrudimského angažmá.

Po dvou trénincích odehrál Michal Rendla v sobotu proti Slatiňanům celých 90 minut, po utkání na něm bylo znát zklamání. „I přes těžký terén bychom si s divizním soupeřem měli poradit, kvalita musí být vidět,“ zlobil se. Soupeř byl na balonu velmi šikovný,“ chválil divizního soupeře.

Posila! Obranné řady Chrudimi vyztuží Michal Rendla