FK Dukla Praha vs MFK Chrudim

27.6.2020 17:00 Juliska, Praha
3:0

MFK Chrudim vs FK Pardubice

PÁ 3.7.2020 18:00 MS Za Vodojemem
-:-

Poslední bitva sezóny: vyzveme o všechno bojující Žižkov!

Utkání si užít. Trenér Pavel Jirousek danou formulaci z pozice kouče neuznává, zápas proti Žižkovu na ní však sedí parádně. Fotbalový nováček z Chrudimi se v Prostějově zachránil a s ledovým klidem se může se sezonou rozloučit doma proti o život bojujícímu Žižkovu.

Jistota účasti ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE i v následujícím ročníku se za chrudimským Vodojemem projevila velmi rychle. „Nálada na trénincích je uvolněná, všichni si závěr užíváme,“ popisuje s úsměvem brankář Lukáš Mrázek. Protistrana ze Žižkova je však v naprosto opačné situaci. Ani vítězství nemusí celku z hlavního města stačit na záchranu, jakýkoliv jiný výsledek jej pošle po třech letech zpět do České fotbalové ligy. „Sice můžeme jít do zápasu uvolnění, rozhodně se ale budeme chtít s fanoušky rozloučit vítězně,“ podotkla současná jednička Jirouskova výběru.

Úvodní vzájemné utkání na podzim v rámci 1. kola F:NL skončilo nerozhodným výsledkem. Na rychlou branku domácí Viktorie odpověděl premiérovou druholigovou brankou Daniel Vašulín a stanovil tím skóre do nerozhodného stavu.

Náskok čtyř bodů na první sestupovou pozici před posledním kolem dává Chrudimi jistotu, po skončení utkání už bude čas jen na záchranářské oslavy. „Nějaké oslavy už proběhly po cestě z Prostějova, to hlavní ale přijde až po utkání. A, jako každý rok, si je i letos, pořádně užijeme,“ směje se Mrázek. Souboj Chrudimi se Žižkovem uzavře letošní ročník F:NL, úvodní výkop startuje úderem 15. hodiny.

Poslední bitva sezóny: vyzveme o všechno bojující Žižkov!