FK Dukla Praha vs MFK Chrudim

19.1.2019 od 11:00 Slavia Hradec Králové / UMT
4:1

MFK Chrudim vs FK TJ Štěchovice

26.1.2019 od 11:00 Chrudim / UMT
-:-

Rok 2019 zahájen ziskem zlata v Radotíně!!

Hned z kraje nového roku, v neděli 6.1.2019, jsme se zúčastnili HT v Radotíně (Praha 5) pro ročníky 2008 a 2009. Turnaje se účastnili i zahraniční tým. Byli to hráči U11 z Akademia Pilkarska (Polsko). Kromě tohoto týmu jsme se sešli ve skupině "B" s domácí Fotbalovou akademií Alexe Zbura Praha U11 a s týmem Sokola Stodůlek. Ve skupině "A" byly týmy Fotbalové akademie Alexe Zbura Praha U10, Labský Kostelec, SK Střešovice, AFK Slavoj Podolí. Ve skupině každého čekala tři utkání po 12min., poté podle umístění následovaly utkání play-off.

Teď již k samotnému průběhu turnaje z našeho pohledu. Turnaj kluci zahajovali proti polskému týmu. Polští kluci, měli lepší vstup do utkání, ale i díky velmi dobrému týmovému výkonu a výbornému výkonu Mišáka T. v bráně se jim nedařilo vstřelit vedoucí gól. Naopak naši kluci dokázali jednu z našich šancí využít a ujali se vedení 1:0. Tento stav se i přes několik možností na obou stranách nezměnil a kluci zahájili turnaj vítězstvím 1:0. V druhém zápase jsme ještě o něco zlepšili několik aspektů (důraz, aktivnější napadání, střelbu). A klukům se toto zlepšení vyplatilo a přesvědčivě porazili domácí tým v poměru 4:0. Do posledního zápasu, kdy už jsme měli jistotu postupu z prvního místa ve skupině, jsme vstoupili s promíchanou sestavou. Kluci se na hřišti trochu hledali, snažili si vyhovět. Ze začátku zápasu to moc nevycházelo, kluci se dostali do jednobrankového manka. Zhruba v polovině zápasu se jim podařilo srovnat stav a už to vypadalo na remízu. V poslední minutě jsme strhli vítězství na svoji stranu a vyhráli jsme 2:1.

Postupový klíč byl rozdán a nás jako vítěze skupiny "B" čekal druhý tým skupiny "A", což byl tým Střešovic. Kluci z Polska si vybojovali druhou vstupenku do semifinále a čekal je zápas s vítězem "A" AFK Sokol Podolí. Semifinále jsme zahájili bez ostychu a velmi brzo jsme se dostali do vedení 2:0, následně 3:1. Poté se ovšem Střešovicím podařilo dohnat náš náskok a srovnali na 3:3. Nás to ovšem nepoložilo, podařilo se nám vstřelit další dva góly. Po výborném výkonu, od obou týmů jsme vybojovali postup do finále. V druhém semifinále po přesvědčivém výkonu vyhrál tým z Polska v poměru 6:2 a nás čekala odveta. Pokud semifinále bylo povedeným zápasem, tak finále bylo opravdovým vrcholem turnaje, kde se utkaly týmy, které předváděly nejlepší výkony po celou dobu turnaje. Začátek finále byl podobný jako ve skupině, kluci z Polska měli větší tlak za který byli odměněni vedoucí brankou. Kluci ale chtěli turnaj vyhrát a dělali pro to maximum. Odměnou za snahu a předváděnou hru jim byl vyrovnávací gól, který byl navíc gólem vlastním, po velkém tlaku před polskou bránou. Opět to vypadalo po několika bravurních zákrocích gólmanů na obou stranách na remízu a následný penaltový rozstřel, jako v souboji o třetí místo mezi Střešovicemi a Podolím. Ovšem bojovat a makat do poslední chvíle se našim klukům vyplatilo, jelikož 6 vteřin před koncem zápasu se podařilo vstřelit vítězný gól přes více než polovinu hřiště. Po posledním hvizdu, propukla u kluků nefalšovaná radost a nadšení, že se jim podařilo i po druhé kluky z polské fotbalové akademie porazit, tentokrát 2:1 a stali se vítězi turnaje.

Sestava: Mišák T. - Páťa Č., Péťa P., Dejv R., Áďa S., Kubík Š., Leoš P., Vojta V., Jířa F.

Střelci gólů: Dejv R. 5, Vojta V. 2, Áďa S. 2 a po jednom Páťa Č., Péťa P., Kubík Š., Jířa F., . Jeden gól si dali soupeři sami.

 Co říct závěrem: Klukům chceme poděkovat a pogratulovat k předvedenému výkonu, který byl vidět po celou dobu turnaje a zaslouženému vítězství. Malý výpadek přišel pouze v zápase se Stodůlkami. Každopádně chceme vyzdvihnout nasazení kluků, bojovnost a týmový duch. který kluky zdobil od začátku až do konce turnaje. Také se klukům dařilo střelecky, když z devíti se jich prosadilo hned sedm. A v neposlední řadě předvedl výborný výkon v bráně Mišák, který si odnesl od pořadatelů cenu pro nejlepšího gólmana turnaje, která se ani vyhlašovat neměla ;-). Z každého týmu byl vyhlašován i nejlepší hráč, za nás to byl Dejv R.. Každopádně doufáme, že si kluci všechno co předvedli na tomto turnaji přenesou i do další části sezóny a budou na sobě chtít neustále makat, pracovat a zlepšovat se. Protože úspěchy nepřijdou sami, ale musíme jim jít společně naproti.

Konečné pořadí:

1. MFK CHRUDIM

2. Akademia Pilkarska U11(Polsko)

3. SK Střešovice

4. AFK Sokol Podolí

5. FAAZ Praha 2008

6. FAAZ Praha 2009

7. Labský Kostelec

8. Sokol Stodůlky

 

Za tým trenérů Zdeněk Čapka

 

 

 

 

Rok 2019 zahájen ziskem zlata v Radotíně!!