25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
-:-

Vítězná domácí premiéra

MFK Chrudim B - FK Jiskra Heřmanův Městec 5:1 (2:1)

Branky: 10 min Sulík, 45 a 71 min Ujec, 61 min Krčál, 87 min Kopecký L. - 44 min Salfický

Karty: ŽK 0:2 Čáp D., Jablečník M.

Rozhodčí: Fojtík, Schmeiser K., Schmeiser M., DS Valenta

Diváci: 120

MFK Chrudim B: Zíma, Sulík, Rendla, Krčál, Hlavsa (66 Zikmunda), Dostálek (65 Žalud), Holeček F. (79 Kopecký D.), Čáp R. (82 Linhart), Kopecký L. (87 Holeček V.), Zrůst, Ujec

FK Jiskra Heřmanův Městec: Žďánský, Zrůst T., Mach, Čáp D., Salfický, Zrůst D., Svoboda D. (81 Bleha), Jošt, Jablečník D., Svoboda V., Jablečník M. (82 Musil)

Od úvodu utkání jsme byli aktivnější a v 9 min zlikvidoval jasnou tutovku Krčála reflexivně nohou Žďánský, ale o minutu později jsme už soupeřovu síť rozvlnili, když Sulík chladnokrevně zakončil své sólo přes půlku hřiště. Každá naše situace před hostující brankou byla nebezpečná, ale postupně D. Zrůst, R. Čáp a Krčál, který trefil hlavou pouze tyč, naše vedení nepojistili. Hosté se osmělili k několika pokusům ze střední vzdálenosti, ale v jednom případě mířili nad a ve druhém si poradil s přehledem Zíma. Neproměňování šancí se nám ve 44 min vymstilo, když Salfický po nenápadné akci srovnal střelou zpoza vápna, ale ještě před odchodem do kabin prokázal důraz a zkušenost ve vápně Ujec a stanovil tak poločasový výsledek na 2:1. Po změně stran jsme i s podporou větru režírovali průběh utkání a po hodině hry přidali i druhou branku Krčálem, jehož hlava byla po rohu L. Kopeckého velmi přesná. I přes spoustu dalších možností jsme již skórovali pouze dvakrát, když v prvním případě využil přihrávku Žaluda k brejkové situaci Ujec a na 5:1 pečetil jako správný exekutor trestných kopů L. Kopecký. Hosté se snažili po celé utkání a za předvedený výkon zaslouží pochvalu, ale proti naší posílené sestavě to neměli jednoduché. Náš výkon jsme dokázali vyjádřit pěti brankami a myslím, že můžeme být v celkovém součtu spokojeni.