FK Fotbal Třinec vs MFK Chrudim

26.5.2020 17:00 Rudolfa Labaje,Třinec
1:0

FK Viktoria Žižkov vs MFK Chrudim

30.5.2020 10:15 Seifertova, Praha 3
-:-

Východočeské derby patří Pardubicím

FK Pardubice - MFK Chrudim 4:0 (3:0).

Branky: 14. P. Černý, 24. Hlavatý, 45. Jeřábek, 89. Jeřábek (pen.)

Karty: ŽK: 1:3.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Poživil

Diváci: 1792

FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (84. Lee), Hlavatý (88. Sokol), Solil, Zifčák – P. Černý (82. Miker).

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (46. Hynek) – Kesner (C), Sixta (66. Vašulín), Janoušek – Sulík, T. Dostálek (46. Ujec) – Rybička.

Východočeské derby patří Pardubicím

Na horké půdě lídra F:NL z Pardubic se Chrudimi překvapit nepodařilo. Domácí tým předvedl kvalitní výkon, chrudimským fotbalistům toho moc nepovolil a po vydařené první půli si dokráčel pro vítězství v poměru 4:0.

Chrudimští fotbalisté do východočeského derby v Pardubicích zrovna ideálně nevstoupili. I přesto, že v úvodních minutách drželi více balon na svých kopačkách, domácí mužstvo je dokázalo vyučit z efektivity. První příležitost ve čtrnácté minutě ještě brankář Simon Zíma famózně zlikvidoval, když dokázal ze šibenice vyškrábnout parádní střelu Černého. Z následného rohu již chrudimští fotbalisté kapitulovali. Tomáš Čelůstka připravil pěkný centr na Pavla Černého, který po čtvrthodině hry poslal lídra tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do vedení.

O devět minut později bylo s Chrudimí ještě hůře. Míč za obranný val hostí dostal Michal Hlavatý, který se vstříc Zímovi nemýlil. Špatný první poločas ze strany Chrudimi podtrhla poslední minuta řádné hrací doby, kdy byl po závaru v pokutovém území nejdůraznější Jan Jeřábek, který prakticky z brankové čáry doklepl balon do chrudimské sítě. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Po pauze se obraz hry nezměnil. Ani jedno z mužstev si souvislou převahu nevytvořilo, více nebezpečné však byly stále Pardubice, které se snažily o navýšení svého vedení. Povedlo se jim to až v samotném závěru, kdy dostaly k dispozici pokutový kop, který velmi pohodlně proměnil Jan Jeřábek. Východočeské derby přineslo, stejně jako před rokem, nelichotivou výhru Pardubic 4:0.

Ohlasy trenérů:

Jiří Krejčí (trenér FK Pardubice): „Musím říct, že základní jedenáctka zvládla hlavně půli, co se týče ofenzívy, výborně. Kluci mě potěšili, měli jsme i jiné šance, které určily ráz utkání. Druhý poločas jsme zvládli velmi dobře takticky, mohli jsme přidat i další góly. Kluci si šli za svým, celkově jsme neměli slabinu.“

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Hodnocení je zcela jednoduché, domácí vyhráli zcela zaslouženě. Od prvního momentu zápas kontrolovali. Mrzí mě, že jsme inkasovali tři góly ze standardek. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů, ale je potřeba ocenit sílu soupeře, není náhoda, že Pardubice jsou tam, kde jsou. Po celý zápas se nám na jejich hru nepodařilo najít zbraň, až na šanci Dostálka jsme nebyli nebezpeční. Spíše mě mrzí ustrašený výkon, podlehli jsme atmosféře derby, chyběla odvaha hrát a něco si dovolit. Jako tým jsme utkání nezvládli, nejsme první ani poslední, kdo v Pardubicích prohrál. Musíme koukat dál, za týden nás čeká velmi důležitý zápas.“