MFK Chrudim vs FK Viktoria Žižkov

25.5.2019 od 15:00 MS Za Vodojemem
1:2

MFK Chrudim vs FK Dukla Praha

22.6.2019 10:30 Hlinsko - Přípravné utkání
-:-

Zápasová příprava odstartuje proti Pardubicím. Odplata za porážku, věří Kesner

Chrudimští futsalisté vstupují do zápasové části jarní přípravy, první tři duely se zajímavými soupeři přinese Tipsport liga. Hned na úvod přijde pikantní duel proti Pardubicím, ve kterém bude chtít Chrudim vrátit soupeři krutou porážku z podzimní části F:NL. V to věří i kapitán Ondřej Kesner.

Dokázal sis po "celoroční" sezoně v kuse od fotbalu odpočinout? Nebylo to už po týdenní letní pauze moc dlouhé?

Je pravda, že jsme si v průběhu roku příliš volna neužili, takže nejenom mě přišla pauza určitě vhod. Člověk si od fotbalu trochu odpočine, vyčistí hlavu a načerpá nové síly a chuť.

První trénink narušil sníh. Byla to značná komplikace?

Určitě to bylo nepříjemné. Na podobném terénu je vždy velmi složité se pohybovat a zvyšuje se tím riziko možného zranění. Je potřeba si dávat pozor. I to však k zimní přípravě patří a musíme se s tím umět vypořádat.

Bylo na něm znát, že se po pauze bude potřeba do toho zpátky dostat?

Trochu možná ano, balon občas neposlechl (směje se). Na druhou stranu ale pauza nebyla natolik dlouhá, abychom z toho vypadli úplně. Navíc jsme měli individuální plány, které nám start do přípravy určitě usnadní.

Jak vidíš přínos kondičního trenéra? Bude vám dávat zabrat?


Osobně jsem za to hrozně rád, že se našim kondičním trenérem stal právě Krajda (Lukáš Kraják). Tréninky s ním mají vždy hlavu a patu, i když jsou mnohdy velmi náročné. Přesně ví, na které věci je potřeba se zaměřit a rozvíjet je. Navíc je to i fajn kluk. Jsem přesvědčen o tom, že pro nás bude jednoznačně přínosem.

O cílech pro jaro není třeba příliš mluvit, kádr doposud velkých změn nedosáhl. Znamená to, že od vedení cítíte v boji o záchranu podporu a důvěru?


Do jisté míry ano. Především ale cítíme sami, že jsme schopni hrát lépe a uhrát více bodů než na podzim. Věřím, že je v našich silách se o záchranu poprat se stávajícím kádrem, doplněným o nové tváře. Příprava ale bude ještě dlouhá a není vyloučeno, že se v jejím průběhu ještě nějaké nové jméno objeví.

Již v sobotu první příprava, dá se vůbec do té doby něco vypilovat?


Úplně asi nedá. Ale nemyslím si, že je před prvním přátelským zápasem potřeba něco obzvlášť pilovat. Spíše se budeme snažit vycházet z věcí, které máme už dlouhodobě zažité a snažit se uhrát co nejlepší výsledek. Na pilování dalších detailů bude jistě hodně prostoru během zimní přípravy.

Ač je to první přípravný zápas, Pardubicím máme co vracet. Nebude to přece jen trochu v hlavách?


Věřím tomu, že podzimní prohru z derby v hlavách mít nebudeme. Samozřejmě jsme si všichni vědomi toho, že se nám tehdy zápas vůbec nepovedl a že Pardubice vyhrály zcela zaslouženě. Doufám, že se nám bude v sobotu dařit o poznání více a že tentokrát dokážeme Pardubicím porážku oplatit.

Zápasová příprava odstartuje proti Pardubicím. Odplata za porážku, věří Kesner