19.7.2019 od 17:00 MS Ostrava-Vítkovice, Závodní

Živanice zlomeny po půli brankami Řezníčka s Kesnerem

MFK Chrudim - TJ Sokol Živanice 2:0 (0:0).

Branky: 59. Řezníček, 64. Kesner.

Karty:

Rozhodčí:

Diváci: 0

MFK Chrudim: 1. poločas: Zíma – Hlavsa, Drahoš, Vencl, Řezníček – Sulík (30. Tlapák), Čáp, Sixta, Moustafa, Mastík – Ujec. 2. poločas: Zíma – Řezníček, Krčál, Vencl (68. Drahoš), Mastík (55. Hlavsa) – Janoušek, Sixta (68. Tlapák) – Kesner, Rybička, Dostálek – Vašulín.

TJ Sokol Živanice: Frydrych – Buriánek, Spěvák, Motyčka (80. Slavík), F. Pánek – Nikodém (70. Polák), Langr, Ptáček, Gorol, D. Pánek – Štěpánek (46. Slavík) (60. Hundák).

Ve čtvrtém přípravném utkání před startem nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zaznamenali chrudimští fotbalisté čtvrté vítězství. Proti Sokolu Živanice navázali na bezbrankový poločas dvěma trefami po pauze, oslabený soupeř se jim na mnohé nezmohl. Utkání skončilo výsledkem 2:0.

Chrudimští trenéři Jaroslav Veselý, Pavel Matějka a Pavel Křečan poslali do utkání široké spektrum hráčů, proti kterým vyběhly třetiligové Živanice i se záložníkem Sebastienem Langrem, který jen v Sokolu na půlročním hostování. Úvodní poločas příliš fotbalovosti nenabídl, hru doprovázela velká řada nepřesností. Jednu z největších šancí dostal po parádním pasu od Ujce Martin Sulík, slovenský hráč sice dostal míč do sítě, radost mu ale pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Živanice se první půlku držely, v oslabené sestavě ale postupem času odcházely fyzicky. A když se k tomu přičte poločasová výměna většiny hráčů na straně Chrudimi, bylo jasno. Po hodině hry propadl brankářovi Frydrychovi do sítě šťastný centr Vojtěcha Řezníčka, pět minut na to se přesnou střelou na vzdálenější tyč prosadil Ondřej Kesner. Živaničtí měli s postupujícím časem v obraně stále větší okénka a jen díky brankáři nebyl rozdíl větší. V obrovských šancích neuspěli například Vašulín s Hlavsou. Výsledek 2:0 se již nezměnil, Chrudimští tak zaznamenali i ve čtvrtém zápase vítězství.

Ohlas trenéra:

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): "Zápasem se Živanicemi jsme zakončili minisoustředění, kdy jsme měli dvoufázové tréninky. To ale není omluva pro to, jak jsme především v první půli hráli. Živanice předvedly velmi dobrý výkon, přehrávaly nás. My jsme nebyli nebezpeční, propadali do defenzivního bloku místo toho, abychom byli na balonu. Nejvíc mě ale mrzí, že jsme ztráceli jednoduché míče. V souvislosti s teplem, nízkým počtem hráčů soupeře a protočením dvou jedenáctek na naší straně se vývoj otočil a my se zlepšili. Zápas pro nás splnil kondiční parametry, žádné velké závěry z něj ale dělat nebudeme."