23.8.2019 od 18:00 Všesportovní, Hradec Králové

MFK Chrudim B - TJ Mezilesí Načešice 2:4 (2:4)

Rozhodčí: Kudyn, Depeš, Schmeiser

Diváci: 20

MFK Chrudim B: Gregovský (46 Kudláček), Tlapák, Holeček F., Jindrák, Boštík (46 Doležal), Rejfek (46 Friček), Linhart (46 Zjevík), Shejbal (75 Malínský), Žalud (70 Švec), Malínský (46 Pekař), Havránek (46 Holeček V.)

TJ Mezilesí Načešice:

Po čtyřech týdnech přípravy sehrála své první utkání rezerva. Je pravdou, že jsme v této fázi žádné zázraky nečekali, ale přece jen si někteři hráči neporadili tak, jak by měli. Chtěli jsme se zaměřit na konkrétní situace, ale až na vyjímky se nám to v tomto střetnutí nepovedlo. Omluvou nemůže být ani absence středových hráčů Zikmundy s Kopeckým i když se dalo tušit, že to problém být může. Začali jsme dobře, když se po rychlé kombinaci v 5min dostal do úniku Rejfek a ranou pod břevno nedal brankáři šanci. Vedení jsme o pět minut později velmi lacino ztratili a o pár chvil později snad ještě laciněji umožnili jít soupeři do vedení. Branky však padaly i nadále a Shejbal z přímého kopu vyrovnal. To bylo i přes šance Rejfka, Malínského a Havránka z naší strany vše. Hosté vytěžili další dvě branky znovu poměrně lacino a odskočili na poločasových 2:4. Po změně stran jsme byli od úvodu aktivnější, ale celkově jsme ani v této fázi nepodávali žádný oslnivý výkon. Možnosti ke srovnání nevyužili postupně Friček, Holeček V. a ani Tlapák. Načešice už zahrozili jen velmi sporadicky, ale výsledek z první půle udrželi. Soupeř se dobře pohyboval a prokázal i individuální kvalitu. Otázkou je v jaké fázi přípravy se oba týmy nachází, ale i když jsme šli z plné zátěže, tak bychom měli zvládat především základní taktické věci, které spíše oživujeme než abychom něco markantně měnili. Tento týden budeme končit jeden přípravný blok a postupně se začneme posouvat více směrem k začátku jarní části.