Po řadě nepřesností na obou stranách v úvodu utkání při snaze o přechod do finální fáze okolo desáté minuty převzali aktivitu na svou stranu domácí, za což byli ve 13. minutě odměněni úvodní brankou střetnutí hned z první větší šance utkání. Kesner dlouhým míčem rozběhl na levé straně Mužíka, následně zamířil míč směrem do vápna, kde Rybička posunul balon na Ladislava Mužíka a ten placírkou uklidil balon z levé strany na zadní tyč – 1:0.

O osm minut později mohlo být z pohledu Chrudimi ještě veseleji. Rybička nejprve pálil z pravé strany z hranice vápna, jeho pokus zblokoval obránce, odražený míč se ale dostal zpět k Rybičkovi, jenž si ho narazil ve vápně s Mužíkem a napodruhé už dostal míč až na bránu. Brankář Vliegen měl co dělat, aby jeho zakončení zneškodnil a nakonec vyrazil míč na roh.

Vlašim inkasovaná branka nesrazila, naopak to byla ona, kdo byl poté více na míči a snažil se o vstřelení branky, jenže jí chyběl lepší přechod do finální fáze, nedokázala si vypracovat žádnou vážnější šanci, která by ohrozila brankáře Mrázka. Ale ani na druhé straně gólman Vliegen neměl příliš práce, Chrudim se snažila kontrolovat hru a dohrát poločas za stavu 1:0.

Chrudimští fotbalisté začali druhou část duelu chytře, snažili se držet s míčem na útočné polovině, ale do vážnějšího zakončení se nedostali. Vyrovnanou pasáž hry se pokusil hostující kouč oživit dvojitým střídáním, na trávník poslal Ogiomadeho a Diamého a udělal dobře, jelikož tito dva ofenzivní hráči byli od prvních chvil aktivní a snažili se vymyslet recept na dobře zformovanou chrudimskou obranu.

Hosté během patnácti minut poslali na hřiště hned pět nových hráčů a v 75. minutě si vypracovali svou první vážnější šanci v zápase, když Svoboda dostal přesnou přihrávku před vápno na levou stranu a dostával se do zajímavé šance, na poslední chvíli ale dokázal zasáhnout skluzem Hašek a míč se jen lehce dokutálel k brankáři Mrázkovi.

O dvě minuty později byla Vlašim ještě blíže k vyrovnání, Diamé posunul míč dopředu na rozběhnutého Ogiomadeho, ten si na levé straně vápna zasekl míč a následovalo zakončení na zadní tyč, kterou balon jen těsně minul. Domácí vsadili v závěru na defenzivu a museli odrážet jedno útočné snažení soupeře za druhým.

V 81. minutě přišla další velká příležitost Vlašimi, Diamé na pravé straně předskočil bránící hráče, dostal se do zajímavého zakončení, jeho lob přes vyběhnutého Mrázka však skončil vedle levé tyče. V závěru už Chrudim nepustila svého soupeře do vážnějšího šance, držela také míč na svých kopačkách a potvrdila jednu z nejlepších obran v soutěži, když v posledním podzimním kole vybojovala v souboji dvou sousedů z tabulky tři body a udržela čisté konto, díky čemuž se posunula v tabulce na čtvrtou pozici.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „V prvé řadě bych to dnes zhodnotil: konec dobrý, všechno dobré. Jsou to hodně důležité tři body z toho hlediska, že jsme byli sousedi v tabulce i z hlediska spodku tabulky, pro nás je pořád priorita v první řadě záchrana. Z podzimu dvacet bodů, o to jsme asi ani nesnili, takže jsme spokojení. Co se týká utkání jako takového, tak to dnes stejně jako v Třinci komplikovalo počasí, byť terén nebyl úplně špatný, ale už je to tvrdé, skáče to. A dnes byl problém vítr, jakýkoliv balon ve vzduchu dělal hráčům na obou stranách problém. Přes to všechno si myslím, že jsme měli velmi slušných prvních třicet minut, vytvořili jsme si příležitosti, dali jsme gól. Pak jsme podle mě nepochopitelně vyklidili pole, přestali jsme být aktivní, ale bylo to z důvodu strašně jednoduchých ztrát. Kolem pětatřicáté minuty jsme se dostali pod mírný tlak Vlašimi bez nějakých výraznějších šancí, ale bylo to hlavně z toho, že jsme kazili při přechodu a soupeř nám chodil do rychlého protiútoku. Druhý poločas bych řekl, že moc o fotbale nebyl, bylo to takový souboj, boj, hodně ztrát, nebylo to moc ke koukání. Ale my jsme ty tři body doslova uválčili, já si toho nesmírně vážím. Soupeř je kvalitní, body jsou pro nás nesmírně cenné a se vším respektem jsme za ně rádi.“

Daniel Šmejkal (FC Sellier & Bellot Vlašim): „Měli jsme s Chrudimí stejně bodů a byl to takový malý zápas o to, kdo poskočí do horní poloviny tabulky. Z mého pohledu jsme inkasovali strašně laciný gól, domácí dobře zakombinovali a vzhledem k terénu a počasí myslím, že bylo jasné, že bude strašně důležité, kdo dá první gól. Domácí dostali snad jen devět gólů a velmi dobře brání, hrají velmi dobře dozadu. Jednou nebo dvakrát jsme šli sami na bránu, jednou byl faul a podruhé jsme to nezužitkovali, měli jsme jednu slibnou střelu, jinak jsme se tam prakticky nedostali. Domácí nám dali branku a pak už hráli to, co potřebovali, my jsme neměli moc šancí, takže z toho pohledu domácí vyhráli zaslouženě. Branku jsme nedali, ale mě strašně mrzí, že jsme na podzim dostali patnáct branek, což je na můj vkus hodně. Dostáváme hodně branek v úvodu utkání a tady jsme ji dostali zase a zase podobnou, kterou dostáváme, takže víme, kde nás tlačí bota a samozřejmě teď jsme takový průměrní, my trenéři nechceme být průměrní. Takže když se mě zeptáte na sezonu, skončili jsme pátí, teď budeme sedmí a nemůžeme říct, že bychom s tím byli spokojení.“

12. kolo, 5. 12. 2020 v 13:30, Městský stadion Za Vodojemem, Chrudim
1:0
1:0
MFK Chrudim – FC Sellier & Bellot Vlašim

Branka: 13. Mužík. Rozhodčí:Nedvěd - Vaňkát, Pospíšil . ŽK: 0:1. Hráno bez diváků.

Mrázek – Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Verner, Kesner (87. Dostálek), Sokol (76. Vencl) – Mužík (76. Breda), Rybička (65. Ju).