Hodnocení trenéra Patrika Páslera:

V sobotu jsme sehráli utkání v Praze na Xaverově. Hráli jsme na hlavním hřišti, což už jen to, bylo pro kluky, velkým zážitkem. Zápas jako takový měl vše, co do fotbalu patří – náboj, zápletku, fotbalovost a spoustu krásných momentů, které si zasloužili parametr velkého fotbalu. Dali jsme nejrychlejší gól sezóny již v 8 vteřině. Poté jsme se evidentně spokojili s tím, jak rychle to šlo a soupeř toho využil a začal hrát také. Naše vítězství se nerodilo jednoduše. Až do 60 minuty byl stav nerozhodný. Velkou poklonu skládáme brankáři hostí, který ukázal, jak moderní brankář hraje a nebojí se míče. Nám se podařilo zápas zlomit v poslední třetině, kdy jsme stále trpělivě hráli to, co jsme chtěli od začátku. Stavět hru od gólmana a kombinací se dostat do zakončení a zůstat v tlaku u soupeře na jeho polovině. To se dařilo a díky tomu vezeme z Prahy vítězství 6 : 9.

Je vidět, že týmovost je pro kluky důležitá, a to se ukázalo i v zápase. V momentě, kdy dokázali makat jeden za druhého, tak se obraz hry začal měnit. Zároveň i změna postů klukům pomohla,
a hra začala mít spád. V tom musíme pokračovat.

11. kolo, 14. 10. 2023 v 10:00, XAVEROV H. Počernice - tráva
6:9
SC Xaverov Horní Počernice – MFK Chrudim

Branky: 1´ Petrák, 18´ Hovorka, 20´ Pavlas, 54´ Petrák, 58´ Hromek, 68´ Mádlo, 70´ Hovorka, 75´ Pavlas, 87´ Hromek

Jakub Haman, Tomáš Kepka, Tomáš Hovorka, Matyáš Petrák, Tomáš Mádlo, Jan Pospíšil, Max Urban, Matěj Drotár, Filip Hromek, Marek Pavlas, Karel Mach, Matěj Jukl, Vojtěch Brožek, Josef Čáslavka