U13: Vítězství v Čáslavi se nerodilo lehce

Žádný tým se neporazí sám. Pokud nehrajete naplno celý zápas, můžete snadno přijít o výsledek i utkání. O tom se málem přesvědčili i naši kluci z U13.

V neděli jsme zavítali k dalšímu mistrovskému zápasu žákovské ligy do Čáslavi. Utkání se odehrálo vlivem nočních dešťů na místní umělce. Určitě nás nečekal snadný soupeř, domácí ve čtvrtek bez ztráty kytičky vyhráli čtvrtfinálovou kvalifikační skupinu Ondrášovka Cupu. Naši borci přijeli k utkání v dobré náladě, v šatně byla cítit pozitivní energie, která byla možná umocněna tím, že jsme se od začátku soutěže sešli poprvé úplně kompletní. Lukáš D., ještě kvůli zranění hrát nemůže, Dan B., Maty J. a Ráďa šli pomoci U12.

Začátek utkání byl v naší režii, byli jsme aktivní dopředu a domácí moc k ničemu nepustili. První velkou loženku ještě Martin neproměnil, ale v páté minutě vsítil svoji první branku Kryštof. Za dalších deset minut přidal druhou branku Matyáš a vzápětí, po chybě domácí obrany, svůj druhý gól Kryštof. Domácí to zkoušeli zatím jen z dálky, jeden perfektní zákrok proti pumelici do šibenice předvedl Péťa a uhájil čisté konto v první třetině.

V poločase jsem kluky nabádal pořád do stejné aktivity, což přineslo čtvrtou branku a hattrick pro Kryštofa. Jenomže ouha. Možná přišlo uspokojení, možná se domácí rozehrávali pomaleji, ale zhruba od poloviny zápasu nás začali více tlačit. V tu chvíli se na nás valil jeden útok za druhým, domácí přitvrdili a zrychlili hru a my jsme na to jen stěží dokázali reagovat. Po snížení na průběžných 2:4 jsme se zase trochu vypjali a začali hrát, ale další branka v druhém dějství již nepadla. V naší bráně se o to zasloužil Tadeáš, který měl také několik perfektních zákroků.

Začátek třetí třetiny nám opět vyšel na výbornou. Pěknou kombinační akci záložníků zakončoval po nadýchaném centru hlavou Martin. Poté se hrála vcelku vyrovnaná partie, i když domácí zbraně rozhodně nepoložili a někdy nám zle zatápěli. Bohužel po našem nedůrazu na vápně jinak velmi dobře hrajícím obráncům odskočil míč a domácí útočník snížil. Hned z rozehry jsme obdrželi další branku a bylo to rázem jen o gól. Veškeré ataky jsme ale dokázali již odrazit a konečnou podobu nervózního konce utkání uzavřel dvě minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího svoji druhou brankou Matyáš.

Pro nás všechny je toto utkání příkladem, že se hraje po celou dobu, že se nikdo neporazí sám a že je potřeba celé utkání odehrát na maximum a v plné soustředěnosti. V první řadě se musíme zabývat jen a jen naším výkonem. Utkání trvá 90´a nelze odehrát na plný pecky jen půlku. Každopádně si kluci ubojované tři body zaslouží. A zaslouží si i pochvalu, hlavně za první půlku zápasu, ta byla z naší strany výborná.

7. kolo, 4. 10. 2020 v 10:00
4:6
1:4
FK Čáslav – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 41. Kovář Petr, 50. Fajt Matěj (pen.), 75. Vrdský Jakub, 76. Vrdský Jakub - 5. Vrančík Kryštof, 16. Zvěřina Matyáš, 20. Vrančík Kryštof, 35. Vrančík Kryštof, 62. Beránek Martin, 89. Zvěřina Matyáš. Rozhodčí: Uher Jiří. Diváci: 45.