Ročník 2009 ovládl mezinárodní turnaj VIKTORIA Cup

Na konci června se v Holicích uskutečnil 53. ročníku turnaje VIKTORIA Cup - memoriál Ládi Vojíře, kterého se zúčastnili i mladí chrudimští fotbalisté. A vedli si náramně! V mezinárodní konkurenci se jim povedlo celý turnaj vyhrát!

V Holicích se turnaj starších žáků uskutečnil o víkendu 22.-23.6.2024 a nechyběli u toho ani fotbalisté MFK Chrudim, kteří postavili kategorie ročníku 2009 a 2010.. Turnaje se zúčastnilo celkem šestnáct mužstev z Česka, Slovenska a Polska.

V základní skupině dokázali starší kluci Chotěboř, Hlohovec a hradeckou Slavii, jediná ztráta přišla po remíze 1:1 s Psáry. Z prvního místa v tabulce poté ve finálovém dni neinkasovali jedinou branku, v cestě za titulem porazili Strzelce Opolskie 4:0, v semifinále Sokol Štoky taktéž 4:0 a ve finále Cidlinu Nový Bydžov těsně 1:0.

Druhé chrudimské mužstvo skončilo ve skupině čtvrté, v závěrečném boji o umístění nakonec uhrálo pěkné 11. místo.

Chrudimský Vojtěch Dušek byl nakonec vyhlášen ještě nejlepším hráčem celého turnaje!