O klubu

Městský fotbalový klub (dále jen MFK) Chrudim, z.s. je zapsaný spolek, jehož základním posláním je podle stanov mj. organizovat sportovní činnost a vytvářet široké možnosti pro sportování zájemcům z řad veřejnosti, zejména pak mládeži. V létě 2019 byl Městskému fotbalovému klubu Chrudim, z.s. udělen Výkonným výborem FAČR status přidruženého mládežnického klubu MFK Chrudim a.s.

MFK Chrudim existuje pod současným názvem od 1. července 2011, ale není žádným fotbalovým nováčkem. Vznikl sloučením dvou úspěšných chrudimských fotbalových klubů AFK Chrudim a SK Chrudim a navazuje tak na více než stoletou úspěšnou historii fotbalu v Chrudimi. V současné době je MFK Chrudim největším fotbalovým klubem ve městě i okrese Chrudim a jedním z největších v Pardubickém kraji.

V současné době má MFK Chrudim 17 mužstev. „A“ tým dospělých startuje ve druhé nejvyšší soutěži v České republice - FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. B mužstvo dospělých postoupilo z Krajského přeboru a od sezóny 2022/2023 startuje v Divizi C. V kategorii dorostu hrají U19 a U17 Českou ligu dorostu. Tým U18 pak hraje Českou divizi dorostu, stejně jako nejmladší dorostenecký ročník U16. Dále máme žákovské týmy U15 – U12 a týmy přípravek U11 – U6. Navíc nabízíme pro nejmenší děti kategorii mini-přípravek U5, kterou máme úzce propojenou s několika mateřskými školkami. V létě 2021 jsme nově založili přípravkový dívčí tým, který vede bývalá hráčka SK Slavia Praha Lucie Šmahelová.

MFK Chrudim hraje svá utkání na obou fotbalových stadionech v Chrudimi. Na Městském stadionu Za Vodojemem v Novoměstské ulici (dřívější působiště SK Chrudim) hrají svá utkání obě mužstva dospělých. Na stadionu Emila Zátopka v ulici V Průhonech (dřívější působiště AFK Chrudim) se hrají utkání mládežnických družstev v případě nepříznivého počasí hraje na UMT také rezerva. Klub má k dispozici jak píšeme dříve i hrací plochu s umělým povrchem na stadionu Emila Zátopka.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

MFK Chrudim

Rok založení: 1899. V roce 1887 byl v Chrudimi založen sportovní klub velocipedistů. Sportovní klub Chrudim se podílel na rozvoji sportu v celých Východních Čechách. Kromě cyklistiky provozoval také řecko-římský zápas, lyžování, lehkou atletiku, házenou, lukostřelbu, košíkovou, hokej, šerm, bruslení a kopanou. Následně byl v roce 1899 založen v Chrudimi fotbalový odbor a postupně vznikly dva fotbalové kluby. AFK Chrudim a SK Chrudim. Spojením těchto dvou klubů v roce 2011 vznikl jeden fotbalový klub MFK Chrudim.

Klubové barvy: červená, černá, bílá

Počet družstev: 17

Kapacita stadionu: 3 000 diváků (stadion Za Vodojemem), kapacita sedících diváků 500.

Mládež: Městský fotbalový klub Chrudim, z.s.

zapsaný v obchodním rejstříku vedeném u okresního soudu v Hradci Králové, oddíl L, vložka 7208, Spisová značka VS/1-1/77722/09-R

Adresa:
MFK Chrudim, z.s.
V Průhonech 685, 537 03 Chrudim

Bankovní spojení: č.ú.: 1232450339/0800 (Česká spořitelna)

Dospělí: MFK Chrudim, a.s.

Spisová značka: B 3678 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Adresa:
MFK Chrudim, a.s.,
V Průhonech 685, 537 03 Chrudim

Datová schránka: h7668i5

Bankovní spojení: č.ú.: 5732037389/0800 (Česká spořitelna)

• Sotorník bude hostovat ve třetí rumunské lize

17. 8. 2023, 12:34
    Chrudimský záložník Filip Sotorník se v mužstvu neprosadil a odchází na hostování do třetí rumunské ligy, jmenovitě do týmu ACS Foresta Suceava.
  • Hašek je na Dukle, na zkoušku přichází Kopáček

30. 6. 2023, 06:27
    Další změny se udály v kádru MFK Chrudim. Smlouva skončila obránci Dominiku Haškovi, který odešel do týmu Dukly, na zkoušku naopak přichází ze slavistické rezervy Jakub Kopáček.