Vítězství na úvod! Chrudim přetlačila oslabené Táborsko

Fotbalisté Chrudimi porazili v utkání 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nejtěsnějším rozdílem nováčka z Táborska 1:0. Hosté šli po červených kartách Navrátila a Bouly už v prvním poločase do devíti. Domácí pak po změně stran dvojnásobnou přesilovku využili, když jedinou trefu zápasu obstaral v 70. minutě hlavou Kesner.

Po nepříliš zajímavém úvodu utkání mezi Chrudimí a Táborskem přišel první zlomový okamžik duelu ve 20. minutě, když těsně před pokutovým územím fauloval Rybičku Jakub Navrátil, jenž uviděl od sudího Berky červenou kartu. Zajímavou standardku neproměnil nováček v domácí sestavě David Breda. O sedm minut později zahrozili svěřenci trenéra Veselého útokem po pravé straně, Mužíkova nahrávka do druhé vlny našla Trávníčka, jenže jeho pokus na bránu neprošel.

Táborsko vyloučení paradoxně nakoplo k ještě více zlepšenému výkonu, po půlhodině hry měl dostatek času na střelu ve vápně Tolno, jenže z levé strany minul zadní tyč. Ve 41. minutě přišla pro Táborsko další krutá rána. Boula se dostával do zajímavé šance ve vápně, kde po souboji s Bredou skončil na zemi. Nakonec ale hlavní rozhodčí místo odpískané penalty vytáhl žlutou kartu pro Jiřího Boulu, který uviděl již druhou žlutou kartu a musel do kabiny. V závěru půle chrudimští fotbalisté dlouho operovali na hranici vápna, což zavánělo gólem, nakonec ale pálil mimo Krištof.

Domácí šli do druhého poločasu s cílem využít převahu dvou hráčů na hřišti, ve 49. minutě k tomu měl dobrou příležitost Mužík po nahrávce od Haška z pravé strany, ale míč mu ve vápně přeskočil přes nohu. O deset minut později se Chrudimi otevřel prostor dopředu při rychlém brejku, který nejprve táhl Breda a poté zakončoval z hranice vápna Rybička, jehož přízemní ránu vytáhl dobrým zákrokem brankář Pecháček. Domácím pomohla střídání, pravou stranu hřiště oživil Řezníček, který se snažil vytvářet šance směrem do ofenzivy.

Chrudimské trápení prolomil v 70. minutě Ondřej Kesner, jehož našel v malém vápně centrem z pravé strany nováček v chrudimském dresu Dominik Hašek a Kesner hlavičkou uklidil míč za bezmocného Pecháčka – 1:0. O dvě minuty později mohli být domácí ještě klidnější, když na levé straně pokutového území natáhl ke střele levačkou Petr Rybička, jenže trefil jen spojnici levé tyče a břevna. Domácí celek byl po většinu času na míči a kombinoval, jenže se mu nedařilo dostávat se do vážnějšího ohrožení branky. Deset minut před koncem se do zajímavé šance po rohu z levé strany v podání Vernera dostal hlavičkující Vencl, bránu ale netrefil. Táborsko se ještě snažilo v závěru o vyrovnání, v devíti však hosté příliš možností neměli, a tak to zkoušeli převážně dlouhými míči, což jim nevycházelo a Chrudim si zisk prvních tří bodů v sezoně pohlídala.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „Věděl jsem, že Táborsko je nebezpečné mužstvo dopředu, mají zajímavé hráče jako je Tolno, Plachý, Kučera, Musiol nahoře a i zkušené. Takže jsme určitě věděli, že to nebude nic jednoduchého, ten úvod zápasu to nějakým způsobem potvrdil. Bylo to vyrovnané, na obou dvou stranách byly nějaké šance. Samozřejmě utkání ovlivnilo první a druhé vyloučení, vždycky to hodí utkání někam jinam. Nám už poté nezbývalo nic než trpělivě dobývat a bylo to o tom, jestli dokážeme nějakou branku vstřelit, nebo ještě z nějakého brejku nedej bože inkasovat. Vím, že to nemusí být třeba úplně líbivé pro diváky nebo že nemuseli být spokojení, ale takhle se prostě ty zápasy hrají. Chtěli jsme držet balon, abychom neumožnili hostům chodit do brejků, abychom si je unavili, což si myslím, že se podařilo. Na můj vkus jsme kombinovali pomalu, mohlo to být lepší, myslím si, že nám pomohli střídající hráči. Oživili hru, přinesli nový entuziasmus a myslím, že to byl jeden z klíčů utkání. Jsem rád, že nám tam alespoň jedna branka spadla, byť jsme pak ještě trefili břevno, ale jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Myslím si, že tyhle utkání se nehrají na krásu, ale je strašně důležité, kdo získá tři body, ne jak kdo hraje.“

Miloslav Brožek (FC MAS Táborsko): „Emočně to byl strašně těžký zápas, protože víme, že Chrudim je v domácích podmínkách vždy strašně silná, body vlastně získává statisticky hodně doma. Věděli jsme, že Chrudim má někde trochu problémy, snažili jsme se na to zaměřit a myslím si, že do prvního vyloučení jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Kdybychom byli trochu kvalitnější v koncovce, tak jsme mohli vést 1:0 nebo 2:0. Po vyloučení už se zápas úplně změnil, změnil se především po tom druhém vyloučení charakter, protože po tom prvním jsme ještě byli schopni držet balon, dostávat se i před pokutové území a mít tam náznaky šancí, měli jsme tam i střely. Ve druhé lize hrát od 41. minuty v devíti lidech je velká anomálie, ale já jsem hráčům za jejich výkon poděkoval, protože jsme řekněme odvedli heroický výkon, řekl bych fantastický na to, že Chrudim je zavedený druholigový tým, my jsme nováček a přijeli jsme sem s velmi mladou sestavou. Hráli jsme v osmi lidech v poli a do konce zápasu jsme byli ve hře o dobrý výsledek, respektive o body. Škoda jedné situace, kdy jsme nezachytili Kesnera při rozehře a poté v jeho náběhu, protože si myslím, že ta situace se dala bez problémů bránit. Domácí jsme v podstatě nepouštěli do šancí, i v těch osmi lidech v poli, za což patří hráčům dík. Ono se špatně hraje proti týmu, který má méně hráčů v poli, byli jsme namotivovaní se zápasem ještě něco udělat, domácí v závěru malinko znervózněli, takže jsme se snažili dvakrát třikrát vysunout naši obranu do presinku, abychom dokázali získat ještě nějakou standardní situaci nebo brejk, který bychom mohli zakončit gólem. To se částečně podařilo, ale už jsme neměli sílu dotlačit to do nějaké brankové příležitosti.“

Fotogalerie

2. kolo, 29. 8. 2020 v 11:00, Městský stadion Za Vodojemem, Chrudim
1:0
0:0
MFK Chrudim – FC Silon Táborsko

Branka: 70. Kesner. Rozhodčí: Berka – Vitner, Poživil. ŽK: 5:2. ČK: 0:2 (20. Navrátil, 41. Boula po 2. ŽK). Diváci: 750.

Mrázek – Trávníček (64. Verner), Drahoš, Vencl, D. Hašek – Krištof – Mužík (87. J. Havlena), Kesner (C), D. Breda (64. Řezníček), T. Dostálek (57. Sokol) – Rybička.