Chrudim doma padla s rezervou pražské Sparty

V sobotním utkání 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:0 zvítězila Sparta Praha Bna hřišti Chrudimi. Pražané šli do vedení v nastavení první půle. Rusův centr od rohového praporku si Floder srazil nešťastně do vlastní sítě. V 83. minutě vyfasoval červenou kartu domácí Čolič a Sparta výhodu muže v poli po čtyřech minutách proměnila v pojistku. Otevřených zadních vrátek využil v úniku Radek Šiler, a byť jeho střelu Floder vytěsnil nad sebe, prvně jmenovaný se následně přeci jen prosadil z dorážky. Letenští si v neúplné tabulce polepšili na jedenáctou příčku, Chrudim je osmá.

Jarní souboj Chrudimi a pražské Sparty přinesl na Městském stadionu Za Vodojemem pořádný fotbalový boj. V úvodním poločase zahrozili jako první domácí, střelu Jana Řezníčka z hranice vápna ale pozorný brankář Surovčík vytáhl. Na opačné straně ve čtyřiadvacáté minutě po zakončení Radka Šílela vyškrábl balon z brankové čáry na poslední chvíli obránce Kutík.

To nejdůležitější však přišlo až v závěru prvního poločasu. V momentě, kdy se ke konci chýlilo dvouminutové nastavení nejprve Jiří Floder skvělým zákrokem vyrazil střelu Daniela Ruse na roh, z něho přilétl z kopačky stejného hráče do vápna centr, který si chrudimský brankář srazil do vlastní sítě. Domácí vehementně reklamovali faul na chrudimského gólmana, sudí však branku Daniela Ruse uznali.

Po přestávce se Chrudim snažila zlepšit svoji hru do ofenzívy, nejblíže vyrovnání měla po samostatném úniku Davida Látala, kterého ale skvělý Surovčík vychytal. Ambice Chrudimi na bod zmrazil nejprve v 83. minutě vyloučením po konfliktu u lavičky Sparty Benjamin Čolič, jenž ve své domácí premiéře vyfasoval červenou kartu a o čtyř minuty později i Radek Šiler, který nadvakrát překonal Flodera a pečetil vítězství hostí 2:0!

Radek Kronďák (MFK Chrudim): „Příčiny porážky jsou jasné. Je to naše ofenzivní hra, protože jsme téměř nebyli nebezpeční soupeřově brance, ale hlavně, co za mě rozhodlo, byl gól do šatny, který byl za prvé již po nastaveném čase a za druhé s možným faulem, na to se ještě musím podívat na video. Máme problém s tím, že nedáváme góly, ale zároveň nejsme dopředu ani nebezpeční, na co se musíme teď nejvíce zaměřit."

Luboš Loučka (AS Sparta Praha B): „V prvním poločase jsme byli trochu kvalitnější na balonu. V defenzivě bylo jenom pár věcí, na které jsme se museli o přestávce podívat a pokusit se je vylepšit. Jinak úroveň utkání asi nebyla úplně nejlepší. Chtěli jsme po klucích, aby zůstali koncentrovaní. Aby se soustředili na věci, které jsme si přáli na hřišti vidět, jako trpělivost na balonu. To se podařilo. Velká síla byla dnes ve standardkách, což v takhle rozehraném zápase hodně pomůže. Zároveň kluci udrželi emoce, takže celkově jsme s těmi třemi body velmi spokojení.“

18. kolo, 9. 3. 2024 v 10:15
0:2
0:1
MFK Chrudim – AC Sparta Praha B

Branky: 45+2. Rus, 87. Šiler. Rozhodčí: Jelínek – Hurych, Dohnálek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (83. Čolič). Diváci: 1235.

Floder – Čolić, Míka, Toml, Kutík – Jan Řezníček (C) – Záviška (57. D. Látal), Skwarczek, Langhamer (73. Kesner), F. Novotný (73. Kosek) – Mašek.