V Třinci Chrudim umazala dvoubrankové manko a veze domů bod za remízu 2:2

V 11. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dokázali fotbalisté Chrudimi alespoň částečně zastavit rozjetý Třinec. V duelu, ve kterém rychle prohrávali o dvě branky, dokázali ještě do poločasu vyrovnat, po přestávce již branka nepadla. Po výsledku 2:2 si Východočeši zapsali již sedmnáctý bod do tabulky F:NL, v níž i přesto klesli o jednu pozici na sedmou příčku.

Začátek předposledního podzimního utkání se chrudimským fotbalistům v Třinci vůbec nepovedl. Agilní domácí navázali na skvělé výkony z posledních zápasů a již v prvních dvaceti minutách si vypracovali dvoubrankové vedení. Po skryté a dobře umístěné střele Akulinina si hosté nepohlídali rohový kop, na jehož konci zvýšil náskok Třince Jozef Celba. Svěřenci trenéra Jaroslava Veselého se ale z dvou nepříjemných úderů dokázali rychle vzpamatovat.

Po zákroku na kapitána Kesnera nejprve nařízenou penaltu proměnil Ladislav Mužík, stejný hráč pět minut před pauzou vymotal v pokutovém území soupeře a poté předložil gólovou šanci pro Petra Rybičku. Útočník MFK tak stanovil poločas nerozhodný 2:2.

Po přestávce se již gólové hody nekonaly, z brankových příležitostí zaujaly především nastřelené břevna v podání Akulinina a chrudimského Trávníčka. Branka již nepadla, Chrudimští si tak vezou domů další cenný bod.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „Tentokrát jsme do zápasu nevstoupili moc dobře a přizpůsobili jsme se hře domácích. Z utkání se tak stal jeden velký souboj, k čemuž přispěl i terén, který byl na hranici regulérnosti. Prohrávali jsme po individuální chybě a standardce, což je opět jen naší nekoncentrovaností. Musím však říct, že jsme zaslouženě vyrovnali a druhá půlka už byla opatrnější. Týmy prakticky hrozily jen ze standardek, takže musím říct, že remíza je zasloužená. Když venku prohráváte o dvě branky a dokážete vyrovnat, musíte být spokojení. Jenže já jsem naštvaný za úvod, protože jsme se přesně na tyto věci chystali. Pokud se hráči budou na úrovni druhé ligy dopouštět podobných chyb, budou to mít se mnou hodně těžké.“

11. kolo, 2. 12. 2020 v 13:30, Třinec
2:2
2:2
FK Fotbal Třinec – MFK Chrudim

Branky: 10. Akulinin, 18. Celba – 24. Mužík, 40. Rybička.. Rozhodčí: Matějček – Poživil, Volf. ŽK: 4:2. Hráno bez diváků.