Chrudim vyhrála na Slavii a jde do čela!

Fotbalisté béčka pražské Slavie v rámci 4. kola Chance Národní Ligy prohráli na domácí půdě s Chrudimí 0:1. O druhé výhře východočeského týmu v řadě rozhodl pět minut před poločasem David Látal, který zaznamenal již třetí branku v probíhajícím ročníku. Chrudim tak potřetí v sezoně vyhrála a posunula se na průběžné první místo.

Před solidní návštěvou čítající 568 lépe vstoupili do zápasu hosté. Denis Holub dostal přihrávku do běhu za vršovickou defenzívu, zády k bráně nakonec poslal míč pod sebe do nadějně vypadají střelecké pozice zpoza vápna na Jiřího Hrubeše, ten ale po zemi těsně minul.

V 40. minutě se už ale hosté mohli radovat. Po sešívané ztrátě v útoku nastartovali Východočeši rychlý brejk, Mikuláš Konečný se nechytl s Davidem Látalem. Toho se snažil zastavit ještě vybíhající gólman Filip Slavata, chrudimský střelec si ale navedl míč do strany a do de facto prázdné slavistické branky zakončil.

Do druhého poločasu nastoupila aktivněji Slavia, tlačila se za vyrovnáním, hosté ale slavili z nebezpečných brejků. V 55. minutě se poprvé v zápase výrazněji ozval střelec hattricku z minulého kola Samuel Pikolon. Zpoza vápna jen těsně minul levou tyč chrudimské branky. O chvilku později ale opět hrozili svěřenci Jindřicha Tichaie. Jan Kozojed si vyskočil na centr z rohu a razantní hlavičkou jen těsně minul vršovickou svatyni.

O tři minuty rychlý brejk Chrudimi zakončil David Látal, sešívaný gólman Filip Slavata se ale blýskl výborným zákrokem a pumelici k bližší pravé tyči vyrazil na roh. V 78. minutě se Východočeši málem sami připravili o body. Střelu z zpoza vápna dokázal gólman Jáchym Šerák vyrazit pouze před sebe, kde sice byl jako první kapitán Jan Řezníček, tomu se ale míč zamotal pod nohama a hned dva sešívaní útočníci se hnali do zakončení. Šerák měl co dělat, aby vyskočil i podruhé a míč schoval v náruči.

Dvě minuty před koncem základní hrací doby se dokázal prosadit po špatném odrazu hostující Daniel Kosek. Gól ale nemohl platit kvůli ofsajdu. Nejblíže vyrovnání byla Slavia v 89. minutě, na centr z hloubi pole si vyskočil Milan Škoda. Legenda pražské Slavie ale dokázal hlavou umístit pouze do míst, kde stál brankář Jáchym Šerák, který si s míčem nadvakrát poradil.

Chrudim se po vítězství stěhuje na první místo. Druhý Varnsdorf a třetí Zlín ale mají zápas k dobru.

I

4. kolo, 4. 8. 2024 v 10:15
0:1
0:1
SK Slavia Praha B – MFK Chrudim

Branka: 40. Látal. Rozhodčí: Bohata – Zoufalý, Šafránková. ŽK: 1:4. Diváci: 568.