Tři body z Líšně, Chrudim dohrávala v deseti

Fotbalisté Chrudimi porazili v jedenáctém kole Chance Národní Ligy Líšeň 2:0 a v tabulce jsou nadále druzí s tříbodovou ztrátou na vedoucí Zlín. Východočeši neprohráli devátý z dosavadních deseti ligových zápasů této sezony. O jejich góly se na jihu Moravy postarali před přestávkou David Látal, jenž byl poté v 68. minutě vyloučen, a Daniel Kosek.

Úvod pohledného duelu odstartovala šance Jokoviče, který si naběhl za obranu po centru Dudla, ale srbskému obránci chyběla lepší koncovka. Jak se následně ukázalo, tato situace byla poměrně klíčová, protože o sedm minut později chrudimští fotbalisté udeřili. Hrubeš poslal přízemní centr přesně za obranu, kam si naběhl David Látal a ten propálil vyběhnuvšího Vajnera. Hra Chrudimi měla myšlenku a nápaditost a byla to taková ukázka z jednoduchosti. Hrubeš po výborném náběhu za obranu prověřil Vajnera, který utěsnil prostor u levé tyče.

V 35. minutě přišla další krásná akce hostů na jeden dotek, respektive na čtyři doteky. Po trase Hrubeš, Šimek, Látal a zakončující Daniel Kosek to bylo už 2:0. Východočeši ukázali další parádní záležitost a rychlou kombinační situaci, kterou zakončili prakticky do prázdné brány. V závěru prvního dějství se snažil snížit asi nejlepší hráč Líšně Dudl, jenž vypálil z trestného kopu a poslal ránu na bližší tyč. Mnoho nechybělo, Šerák by se asi natahoval marně.

Druhý poločas bohužel nabídl diametrálně odlišnou podívanou. Přes šest stovek diváků čekalo na velké šance vlastně až na samotný závěr utkání. Bylo to hlavně z důvodu, že se během šesti minut nechal vykartovat chrudimský útočník Látal. Od 68. minuty tak hráli Brňané přesilovku, ve které měli tlak a řadu šancí, jenže ztroskotali na mizerné koncovce.

A někdy to bylo i o štěstí. Sedlák byl na levé straně vápna, z tohoto prostoru se rozhodl vypálit z voleje a orazítkoval břevno Šerákovy brány. Další dvě gólovky Líšně přišly v závěru. Nejprve to byl Vlasák, který napřáhl doprostřed brány, kde byl připravený Šerák, z následné dorážky pak kousek vedle mířil Ilko. A když pak nedal ani z malého vápna jasnou loženku Polášek, hosté dvougólové vedení uhájili.

11. kolo, 28. 9. 2024 v 16:30
0:2
0:1
SK Líšeň 2019 – MFK Chrudim

Branky: 12. Látal, 35. Kosek. Rozhodčí: Radina – Pfeifer, Marek. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (68. Látal po 2. ŽK). Diváci: 623.