První domácí porážka s krutým výsledkem

Fotbalisté Chrudimi ve dvanáctém kole Chance Národní Ligy prohráli doma se Žižkovem 1:5 a v tabulce mohou přijít o první místo. Druhý Zlín, který má stejně bodů jako Východočeši, nastoupí v neděli proti Varnsdorfu. Na straně Viktorie se dvakrát trefil Jiří Sodoma, po jednom gólu vstřelili Václav Prošek, Antonín Vaníček a střídající Tomáš Necid. Za Chrudim vyrovnával na průběžných 1:1 David Bauer, prvního domácí porážku svého týmu v sezoně ale neodvrátil.

Žižkovská Viktorie rozhodně nedorazila na půdu vedoucího týmu tabulky Chance Národní ligy hrát zezadu a velmi dobře to ukázala již v prvních minutách. Zlobil zejména Václav Prošek, jenž již ve druhé minutě pozorně prověřil připravenost Jáchyma Šeráka, nejlepší brankář uplynulého měsíce úspěšným zákrokem vyrazil balon na roh. Velké štěstí měl domácí gólman o dvacet minut později, kdy se vinou špatného terénu v jeho šestnáctce dostal do velkých problémů, zakončení Jiřího Sodomy nakonec hasil jen kousek před brankovou čarou.

Přesto se Žižkov v Chrudimi do vedení dostal. Obrana domácích po centru z pravé strany zapomněla na nabíhajícího Jiřího Sodomu, který přesně mířenou hlavičkou ve 24. minutě poslal Viktorii do vedení - 0:1. Inkasovaná branka domácí probudila a rázem výrazně zvýšili svoji aktivitu směrem dopředu. V šestnáctce hostí se několikrát toulal nikým nehlídaný balon, vyrovnání favorita však přišlo až sedm minut před pauzou. Přízemní centr z pravé strany uklidil s přispěním teče bránícího hráče do branky David Bauer a srovnal stav na poločasových 1:1.

Po přestávce se v Chrudimi děly věci. Dosud doma neporažený celek musel překousnout pořádnou pilulku. Po sedmi minutách druhé půle poslal hosty do vedení Václav Prošek, jenž svůj samostatný výpad zakončil kličkou brankáři, ještě hůře bylo s domácími v 63. minutě, kdy rychlý protiútok proměnil Antonín Vaníček - 1:3!

Domácí se stále snažili s vývojem něco udělat, produktivní David Látal ale ve velké šanci napálil břevno, selhal také Pavel Černý, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal Melichar. A když špatného Šerákova dne využil Jiří Sodoma ke čtvrtému gólu, bylo o výsledku rozhodnuto. Definitivní razítko za skóre udělal ve druhé minutě nastavení střídající Tomáš Necid. Chrudim podlehla Žižkovu výsledkem 1:5 a ukončila tím tak svoji desetizápasovou šňůru výher.

Jindřich Tichai (trenér MFK Chrudim): „Zápas se mi nehodnotí dobře, protože jsme prohráli. Myslím si, že herně to bylo naprosto vyrovnané utkání a i šancí jsme měli strašně moc. Štěstí se k nám dnes nepřiklonilo, soupeř nás trestal z brejků po našich ztrátách. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, hra se po nějakých patnácti minutách vyrovnala, jenže soupeř pak dal branku. Zbytek poločasu jsme dominovali, vyrovnali jsme a měli jsme i situace, abychom se dostali do vedení. Stejně tak jsme si tlak vytvořili i na začátku druhé půle, ale udělali jsme chybu a soupeř z brejku trestal. Soupeř nás vytrestal z brejků, musíme si to přes reprezentační pauzu vyhodnotit a říct si k tomu, co a jak, aby se to neopakovalo. Hráli jsme ale dobrý fotbal, byli jsme nebezpeční, jen to tam prostě nespadlo.“

12. kolo, 5. 10. 2024 v 10:15
1:5
1:1
MFK Chrudim – FK Viktoria Žižkov

Branky: 38. Bauer – 24. Sodoma, 52. Prošek, 63. Vaníček, 71. Sodoma, 90+2. Necid. Rozhodčí: Kotala – Kotík, Mikeska. Bez karet. Diváci: 620.

Šerák – Kozojed, Toml, Kutík, Leitner – Řezníček (C) – Hrubeš (85. Holub), Bauer (61. Kejř), Šimek, Kosek (68. Černý) – Látal.