Daniel Kutík zachránil remízu v nastavení

Třinácté kolo zkompletoval náš zápas na půdě 1. SK Prostějov. Byli to domácí, kteří šli do vedení jako první po krásné trefě Brazilce Kauana Carneira. Chrudimští fotbalisté dokázali vstřelit branku, a tím vyrovnat, až v nastaveném čase druhého poločasu, kdy se jim podařilo zužitkovat závěrečný tlak. Z hranice malého vápna a bod pro Chrudim trefil Daniel Kutík.

Po reprezentační přestávce rozhodně nečekal chrudimské hráče lehký zápas. Navíc domácí do něho vstoupili lépe, kdy už ve druhé minutě utkání orazítkoval tyč Filip Žák. Prostějov pokračoval v aktivní hře, která mu přinesla vedení 1:0. Za hranicí velkého napřáhnul ke střele Brazilec Kaká a trefil se přesně do šibenice.

Až tento obdržený gól jako by Chrudim teprve nastartoval. Byl to zejména Kosek, který se svými průniky snažil dostávat do pokutového území, avšak velkou šanci si nepřipravil, stejně tak se do dobrých střeleckých pozic z nadějných akcí nedokázali dostat Látal s Kutíkem. Trápení ve finální fázi útoku, jehož jsme byli svědky v posledním domácím zápasu, bohužel pokračovalo i v teď.

Po změně stran Chrudim držela míč stále více na svých kopačkách, což potvrzuje i závěrečná statistka 40:60 pro hostující tým. Zlepšení však vytoužené vyrovnání nepřinášelo, a proto trenér Tichai poslal na hřiště v sedmdesáté první minutě Černého. Následně byl ve vápně poslán k zemi Látal, ale k penaltě to dle rozhodčího nevedlo. V samotným závěru, kdy se náš tlak stupňoval, poslal kapitán Řezníček centr do pokutového území, balón propadl až k ke Kutíkovi, který přes teč protlačil balon do branky Prostějova.

Po třináctém kole je tak Chrudim na druhém místě tabulky se ztrátou pěti bodů na vedoucí Zlín.

Jindřich Tichai (trenér MFK Chrudim): „Utkání jsme zachraňovali v závěru. Ale krom té fantastické střely, kdy domácí hráč předvedl svoji kvalitu a ve druhém poločase krom dvou závarů ze standardních situací neměli domácí vůbec nic. My jsme si tolik šancí nevytvořili, tlačili jsme a měli jsme nějaké standardní situace, ale nedokázali jsme v první půli v přechodové fázi být tak rychlí. Nebo když jsme se už do šance dostali, dobře jsme ji nevyřešili. Herně jsme nezklamali, předvedli jsem dobrý výkon. Bohužel jsme ve druhém zápase po sobě nedali více než jeden gól, i tak hráče rozhodně pochválím. Chtělo to jeden až dva góly navíc. Herní projev je dobrý, musíme pracovat na finální části okolo vápna. Nemá smysl panikařit, Prostějov byl dobrý soupeř a bod z tohoto krásného prostředí bereme."

13. kolo, 21. 10. 2024 v 17:00
1:1
1:0
1. SK Prostějov – MFK Chrudim

Branky: 15. Carneiro – 90+3. Kutík. Rozhodčí: Cieslar – Bělák, Marek. ŽK: 5:3. Diváci: 686.