První vítězství v přípravě se zrodilo proti Varnsdorfu

Po nepovedeném vystoupení s pražskou Spartou slaví chrudimští fotbalisté úvodní vítězství v přípravném období. V rámci úvodního zápasu Tipsport ligy MFK Chrudim zvítězil proti Varnsdorfu 2:0, o branky se postarali oba útočníci - Petr Rybička a David Látal.

Pavel Matějka (asistent trenéra MFK Chrudim): „Herně nám tentokrát rozhodně lépe vyšel první poločas, kdy jsme nejprve předvedli dobrou kombinační akci po levé straně, po které jsme se dostali do vedení. To jsme mohli následně navýšit, měli jsme vyložené šance, ale nepodařilo se je proměnit. Po pauze jsme prvních dvacet minut nepředváděli to, co bychom si představovali, dělali jsme chyby v rozehrávce a jen díky skvěle chytajícímu Mrázkovi jsme udrželi vedení. Po přeskupení řad jsme se soupeři herně srovnali, po kvalitním presinku jsme soupeře donutili k chybě a Látal celou akci dobře zakončil. Utkání splnilo účel, po zápase se Spartou jsme si vyříkali nedostatky a zapracovali je, až na začátek druhého poločase se nám to vše dařilo plnit.“

FK Varnsdorf
Vaňák – Lehoczki, Heppner, Hasil, Macháček, Bláha, Ondráček, Velich, Zbrožek, Pajkrt (31. Schön), Rudnytskyy

1. poločas: Zíma – Řezníček, Drahoš, Vencl, Hašek – Krištof – Nikodem, Verner, Čáp, Sokol – Rybička. 2. poločas: Mrázek – Hlavsa, Kopecký, Vencl, Javůrek – Kesner – Breda, Ráliš, Havlena, Dostálek – Látal

10. AC Sparta Praha B 5 8:10 5
11. 1. SK Prostějov 5 6:9 5
12. SK Líšeň 2019 5 4:7 4
13. FK Viktoria Žižkov 5 10:14 4
14. FK Varnsdorf 5 9:11 3
15. SK Sigma Olomouc B 5 6:10 2
16. MFK Chrudim 5 2:10 2