V derby byla Chrudim blízko bodu, o porážce rozhodla jediná branka

Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Chrudimí druhý bodový zisk pro chrudimský tým do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepřineslo, daleko k němu však nebylo. Chrudim po brance Závišky z prvního poločasu podlehla Votrokům 0:1.

Úvodní minuty utkání příliš záživné nebyly, posun směrem dopředu přišel nejprve po patnácti minutách hry, kdy si oba týmy vypracovaly po jedné dobré příležitosti. Ani jedna však proměněna nebyla, to však neplatilo o koncovce z 37. minuty, což byla situace, kterých do té doby bylo několik. Hradečtí totiž pouze dostali balon na hranici velkého vápna, odkud však už napřáhl směrem na branku Jan Záviška, jehož přesný pokus rozvlnil síť - 1:0. Ještě do přestávky to mohlo být o dvě branky, Vlkanova sice provedl balon levou stranou až do vápna, na jeho křižnou nahrávku k zadní tyčce však nedosáhl ani jeden ze tří dobíhajících hráčů.

Chrudim se v prvním poločase neprezentovala špatnou hrou a byla si toho moc dobře vědoma. Hradec naopak chtěl rychle své vedení zdvojnásobit a uklidnit se, takže tentokrát hned od úvodních minut druhé půle předváděla obě mužstva zajímavou hru. Ze strany hostů byl nejvíce z přímého kopu nebezpečný Verner, na druhé straně zase Záviška. Obě situace však skvěle vyřešili brankáři.

Zlepšená hra pokračovala i nadále, velké starosti dělal domácí obraně Mužík, který se jednou prokličkoval k brance až tak blízko, že možná sám překvapený poslal balon pouze do boční sítě. Hradecký Dvořák zase únik pravým křídlem poslal do břevna hostující branky. A když v poslední z pěti nastavených minut chrudimský Látal nestlačil při své druholigové premiéře hlavičkovaný balon pod břevno Vízkovy branky, Hradec mohl oslavit hubené, ale o to cennější vítězství v nakonec pohledném derby.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Utkání bych rozdělil na dvě poloviny. V první půli byli nebezpečnější domácí, měli i víc příležitostí. My jsme se soustředili na bránění, byli jsme málo aktivní, rozhodně jsme měli být nebezpečnější a dotahovat akce. Výkon celkově nebyl špatný, po pauze jsme si vynutili územní převahu, chyběl nám ale klid v koncovce. Vytvořili jsme si pár šancí, ale nebylo nám přáno. Každopádně se nemáme za co stydět, dnes jsme si prohrát nezasloužili. Domácí dali gól a nedostali, tím pádem je hradecké vítězství zasloužené. Můžeme se od výkonu odrazit dál, ukazujeme, že naše herní forma jde nahoru.“
1. kolo, 11. 9. 2020 v 18:00, Hradec Králové
1:0
1:0
FC Hradec Králové – MFK Chrudim

Branka: 37. Záviška. Rozhodčí: Adámková – Novák, Lakomý. ŽK: 3:6. Hráno bez diváků.