U16: Hodnocení MU - Rychnov nad Kněžnou

​Souboj o první místo, který se hrál bez přítomnosti diváků, nabídlo 8. kolo soutěže. A poslední utkání před nucenou pauzou mělo co nabídnout.

Utkání jsme chtěli začít jinak než ve Vysokém Mýtě, čemuž jsme uzpůsobili sestavu, navíc jsme věděli, že nám soupeř nedá nic zadarmo, ba naopak. Rychnov začal utkání mírně aktivněji, kdy se hned snažil velmi jednoduše dostat se do naší obrany. My se snažili hrát konstruktivně a rychle, bohužel se to kvůli našim velmi nepřesným přihrávkám moc nedařilo. Soupeř tedy těžil primárně po naší nepřesnosti a ve 25' se ujal vedení. Radost mu ale dlouho nevydržela, hned za minutu se poprvé v tomto utkání krásně trefil Wirkner z přímého kopu, na gólu měli zásluhu i další hráči, kteří znepříjemnili gólmanovi život při stavění zdi. Po vyrovnávací brance jsme se osmělili, bohužel nás ale stále srážela velká nepřesnost a špatné vyhodnocování herních situací. Hra byla ke konci prvního poločasu poměrně vyrovnaná. Do poločasu jsme stihli ještě jednou zbytečně inkasovat, a tak jsme šli do šatny za nepříznivého stavu 1:2.

V kabině jsme si jasně vyříkali, co je v naší hře špatně. Hráči v mnoha případech přišli sami s řešením a konstruktivně se do porady zapojovali. Na druhý poločas na hřiště nastoupil zcela jiný tým. Naši hráči byli plní energie, soupeře de facto nepustili za vlastní polovinu, hráli jsme dostatečně přesně, rychle a důrazně, díky čemuž jsme si dokázali vypracovat hodně šancí. Z jedné z nich se nám podařilo v 61' vyrovnat Matějem Kosinou, kdy ho po rohovém kopu hezky nalezl Matyáš Lang. Za celý druhý poločas jsme tak soupeře pustili do šance pouze 2x, k naší smůle a po naší chybě se jim jednu šanci podařilo využít, Rychnov tak v 71' vedl 3:2. Poté přišla 83' a další unikátní trefa Dominika Wirknera, která vyplynula z rychlé a velmi povedené akce našich hráčů.

Utkání tak skončilo remízou a šlo se do pokutových kopů. Tady procedura je loterie, hosté byli úspěšnější.

Závěrem se patří říci, že hráčům za předvedený výkon ve druhém poločase děkujeme. Opět se ukázal charakter týmu. Pochvala míří na jejich hlavy i za bojovnost v tom prvním. Nepříjemnou kaňkou na utkání je zbytečné zranění našeho gólmana po zcela nesmyslném skluzu soupeřova hráče.

Fotogalerie

8. kolo, 11. 10. 2020 v 10:00
3:4p
3:4 po penaltách
1:2
MFK Chrudim B – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

26', 83' Wirkner, 61' Kosina - 25', 35', 71' Lukášek