B-tým: Z derby za tři body

V dohrávce druhého kola Krajského přeboru nás čekalo derby v Heřmanově Městci. Proti houževnatému soupeři jsme se dokázali prosadit třemi brankami až po změně stran a vcelku v poklidu si dokráčeli pro další cenné vítězství.

Od počátku bylo jasné, že budeme dobývat soupeřův obranný val a že domácí chtějí spoléhat na rychlý brejk či nějakou standardní situaci. Už v samotném úvodu jsme však mohli jít do vedení, ale Žalud po špatném odkopu brankáře netrefil z dvaceti metrů odkrytou branku. Domácí bránili opravdu zodpovědně a protože nám scházel lepší pohyb i řešení v před finální fázi, tak příliš šancí k vidění nebylo. To až ve druhé části první půle jsme přece jen dokázali otevřít domácí defenzívu, ale nejprve neuspěl P. Tlapák a následně nadvakrát i Žalud. Po změně stran jsme nadále trpělivě čekali na vhodný okamžik a i díky střídání jsme čím dál více získávali herní i fyzickou převahu. Dočkali jsme se v 64 min, když Brychnáčův centr sklepl Zrůst a Žalud parádní střelou k tyči otevřel skóre. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat a v 75 min využil dobré práce Linharta hlavou Fofana a o tři minuty později pečetil na 3:0 Zrůst. Především v první půli to nebylo snadné utkání. Domácí, dokud měli síly tak dobře bránili, ale výsledek 3:0 je v celkovém kontextu jasný a naše výhra zasloužená.
2. kolo, 2. 9. 2020 v 18:00
0:3
0:0
FK Jiskra Heřmanův Městec – MFK Chrudim B

Statistiky zápasu

Branky: 64. Žalud, 75. Fofana, 78. Zrůst. Karty: ŽK: 0:0 Rozhodčí: Valenta J. - Schmeiser., Filip (DS Cach). Diváci: 388.