Chrudim vyválčila v Ústí nad Labem cenný bod

Chrudim veze cenný bod z Ústí nad Labem! Do zápasu sice hosté nevstoupili zcela ideálně, nakonec ale těsné manko dokázali srovnat zásluhou Ladislava Mužíka a vezou si ze severu Čech cenný bod za remízu 1:1!

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem): „Se ziskem bodu jsme pravděpodobně nakonec spokojení. Za první půli jsme si zasloužili branku navíc, Chrudim by dvoubrankové manko těžko doháněla. Promrhali jsme druhý poločas, kdy jsme nehráli aktivně. Je i možné, že soupeř více přidal. Říkali jsme si o přestávce, že musíme pokračovat ve výkonu jako v poločase prvním, bohužel jsme na to nenavázali a inkasovali hloupý gól, který nebyl z žádné šance. Do hry jsme se dostali až v závěru na deset minut. Do dalších zápasů si musíme odnést to, že musíme být více na míči, balón podržet, být aktivní a více kontrolovat hru. Za našeho vedení bylo utkání otevřené, Chrudim musela jít do rizika a využila našich okének. Za vyrovnaného stavu visel gól na obou stranách, hrálo se pro fanoušky s brankovými příležitostmi na obou stranách. Celkově je remíza spravedlivá. Adam Čičovský pracuje dobře na trénincích i v zápase, přál jsem mu gól, mohl se prosadit i dvakrát. Škoda, že jeho trefa nebyla vítězná.“

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „Prvních dvacet minut šlo jednoznačně za Ústím nad Labem, které hrálo velmi dobře a výborně kombinovalo. Měli jsme špatnou organizaci defenzivy, přestože jsme se na takzvané prostrkávačky připravovali. Provedli jsme změny systému i způsobu hry a ke konci poločasu dokázali hru vyrovnat a eliminovat přednosti domácích. Paradoxně v hluchém místě jsme inkasovali z nákopu a odraženého balónu poté, co jsme přežili nebezpečné situace. Druhá půle byla spíše v naší režii, my byli lepším týmem. Ke konci utkání se objevily šance na obou stranách a v součtu je remíza podle mého názoru zasloužená. Oba týmy ke konci sahaly ke gólu a v případě vítězství jednoho celku by to bylo ke druhému kruté. Bod beru s pokorou, domácí tým hraje dobře a v Ústí nad Labem je těžká půda. Můžeme se od bodového zisku odrazit do dalších bojů, pokud přidáme jako ve druhém poločase na agresivitě a fotbalovosti.“

5. kolo, 26. 9. 2020 v 18:00, Ústí nad Labem
1:1
1:0
FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim

Branky: 37. Čičovský – 64. Mužík. Rozhodčí: Cihlář – Volf, Šimáček. ŽK: 1:3. Diváci: 580.