Duel s Táborskem bez vítěze

Nevydařená první půle, po zlepšeném výkonu paradoxně inkasovaných gól. V Chrudimi byli v rámci dohrávky 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s konečnou remízou 1:1 vcelku spokojeni. Jedinou branku Chrudimi v utkání vstřelil střídající Tomáš Dostálek.

Do první šance utkání se dostali domácí, když Tolno z vápna překopl chrudimskou branku. V polovině prvního dějství se Táborsko dožadovalo penalty, podle rozhodčích ale hosté rukou nezahráli. Nedlouho poté skončili krátce po sobě ve vápně na zemi Almeida a Tolno, píšťalka sudího se však ani tentokrát nerozezněla.

První poločas příliš šancí nenabídl a hosté byli gólu blízko jen v 35. minutě. Petr Rybička si pohrál s defenzivou domácích a k finální fázi mu chyběl jen kousek. Do kabin tak šly týmy Táborska a Chrudimi za bezbrankového stavu.

Po osmi minutách druhé půle dostali Chrudimští míč do Pecháčkovy sítě, branku ale rozhodčí pro ofsajd neuznali. Hosté pak sáhli k trojnásobnému střídání, nedlouho po něm ovšem udeřilo na druhé straně. Stephano Alves de Almeida kličkoval ve vápně a byl faulován, načež sám penaltu prudkou ranou k tyči proměnil.

Chrudim po inkasované brance ožila a dočkala se vyrovnání na 1:1 čtvrt hodiny před koncem. Náhradník Tomáš Dostálek po dvaceti minutách na hřišti předskočil Václava Pence a píchl míč do sítě Táborska. Hosté toužili po vítězství a v zápalu boje zajel Ladislav Mužík do táborského brankáře Pecháčka a dostal žlutou kartu. Víc už duel Táborska s Chrudimí nenabídl a skončil dělbou bodů.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Jsem strašně zklamaný z našeho výkonu především v první půli, která byla špatná až tristní. My jsme hráli velmi bázlivě a v podstatě jsme se nebyli schopni dostat do zápasu. Domácí byli lepší a nebezpečnější, přitlačili nás velmi jednoduchým fotbalem a my se mu přizpůsobili. Rozhodčí pustil velmi volný metr a to utkání příliš nepřidalo. Po pauze nám pomohla střídání, když jsme se paradoxně zvedali, tak jsme inkasovali. Musím ocenit, že jsme se nevzdali, přepnuli na vyšší obrátky. Navíc nám nebyly uznány dva góly a my i přesto vstřelili další. Za zvýšenou aktivitu jsme si vyrovnání zasloužili, chci pochválit střídající hráče, kteří do zápasu vnesli kvalitu a nasazení.“

14. kolo, 28. 3. 2021 v 16:00, Hříště v Kvapilově ulici, Tábor
1:1
0:0
FC Silon Táborsko – MFK Chrudim

Branky: 59. Almeida (pen.) – 76. Dostálek. Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf. ŽK: 2:4 (Almeida, Holiš – Drahoš, Řezníček, Verner, Mužík). Hráno bez účasti diváků.