Na Vyšehradě další nula! Chrudim veze výhru 4:0

Fotbalisté Chrudimi ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE zvládli další venkovní utkání a z Prahy si přivezli tříbodové vítězství! Vše načal v závěru prvnímu poločasu Ju, po pauze vše pečetil dvěma gólovými střelami Ladislav Mužík. Chrudimští se tak v tabulce F:NL posunuli na třetí příčku!

Úvod zápasu nepřinesl nic pěkného. Už po deseti minutách si totiž pro centr domácích vyskočil brankář Chrudim Lukáš Mrázek, který se ale při svém zákroku ošklivě srazil s jedním z Pražanů a okamžitě se skácel k zemi. Jeho zranění se nakonec ukázalo mnohem vážnější, než se mohlo zdát, po několikaminutovém ošetřování jej totiž museli ze hřiště se zafačovaným levým kolenem odnést na nosítkách.

I bez své gólmanské jedničky si ale hosté dokázali poradit, byť se náhradník Simon Zíma měl co ohánět. Vyšehrad byl totiž již někdy od dvacáté minuty jednoznačně aktivnějším celkem, Chrudimští dokázali spíše hrozit jen z protiútoků. Jenže domácí se ne a ne dostat k pořádnější šanci a s těmi méně nebezpečnými neměl Zíma žádné problémy.

A že se fotbal hraje na góly a ne na krásu, to se ukázalo v samém závěru poločasu. Ve 42. minutě totiž po výborném presingu vybojoval míč kousek od vápna Kang-Hjon Ju a z dálky načechral balón na bližší tyč. Na tuto střelu sice domácí brankář František Kafka dosáhl, ovšem srazil si ji nešťastně jen do tyče, od které se pak míč odrazil zpět Kafkovi do zad a následně i za brankovou čáru – vlastní gól.

V nastaveném čase se korejský útočník činil znovu. Tentokrát mu nádherný balón na hranici malého vápna předložil David Breda a Kang-Hjon Ju jej bez problémů doťuknul zblízka do odkryté klece.

I do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Už po dvou minutách hry měl na kopačce zdramatizování zápasu Pavel Vandas, tomu ale na poslední chvíli znepříjemnil zakončení bezesporu nejlepší obránce Chrudimi v duelu Ahmed Fofana a útočník Vyšehradu jen ťuknul míč těsně vedle tyče. Víceméně nejlepší příležitosti ke skórování si dokázali Pražané vybojovat po rohových kopech a ve druhém poločase to byl zejména o přestávce střídající Jan Suchan, který hrozil, jeho dva pokusy v těsném sledu ale v obou případech jen těsně prosvištěly nad břevnem.

S postupujícím časem se hra stále více přitvrzovala, především ze strany domácích, kteří marně bušili na neprostupnou obranu Chrudimi, již navíc mistrovsky jistil teprve poprvé v letošní sezoně chytající Simon Zíma. A byla to právě přílišná agresivita, která deset minut před koncem utkání rozhodla definitivně o výsledku, Josef Jakab totiž tvrdě vzal přes holeně Mužíka a vysloužil si druhou žlutou kartu a předčasný lístek do sprch.

Ačkoliv se Vyšehrad ani v deseti nevzdával, proti přesile si už nedokázal vypracovat takovou herní převahu a Chrudim v závěru poločasu dokázala opět dvakrát udeřit proti oslabené defenzívě domácích. V 85. minutě pojistil výhru svého týmu v utkání velice aktivní Ladislav Mužík, který si s míčem seběhl až na kraj malého vápna a z ostrého úhlu napálil nechytatelnou střelu pod víko. A při úplně poslední akci utkání se Ladislav Mužík prosadil podruhé, byť tentokrát v podstatě neúmyslně. Krásný balón za obranu totiž dostal jeho spoluhráč Vojtěch Řezníček, který sice jeden na jednoho proti Kafkovi neuspěl, ovšem od domácího gólmana se míč odrazil přímo do nabíhajícího Mužíka a od něj posléze až za brankovou čáru.

I přes výraznou aktivitu domácích se tak prosadili pouze hosté, kteří si odvezli tři body za výhru 4:0.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Před utkáním nás potkala řada komplikací především v podobě covidu a karet, sestava se skládala obtížně a vypadá to, že nás navíc potkalo vážné zranění Lukáše Mrázka, které s námi velmi otřáslo. Do utkání jsme nevstoupili dobře, bylo to z naší strany neučesané, navázali jsme na výkon z Táborska. Musím říct, že se ocitáme v nové roli, protože jsme delegováni jako jasní favorité a to není pro Chrudim typické, musíme se tím naučit žít. Výsledek vypadá jednoznačně, rozhodla efektivita, vyučili jsme domácí v produktivitě. Bylo to pro ně kruté, po vyloučení se zhroutili a dostali dva zbytečné góly. Výsledek rozhodně neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, výhry si strašně vážíme, nyní jsme snad již zachránění. Není důvod lítat v oblacích, nedostatků máme stále velké množství.“

16. kolo, 3. 4. 2021 v 16:30, Stadion Evžena Rošického, Praha 6
0:4
0:2
FC Slavoj Vyšehrad – MFK Chrudim

Branky: 41. Kafka (vla.), 45+3. Ju, 84. Mužík, 90+2. Mužík. ŽK: 3:2 (Černý, Jakab, Egert - Ju, Breda). ČK: 1:0 (80. Jakab po 2. ŽK). Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Černojevič.