Důležitá výhra! Chrudimi přejela Vyšehrad třemi vstřelenými brankami

Fotbalisté Chrudimi porazili v odloženém střetnutí 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jednoznačně 3:0 poslední Vyšehrad, který je i po sedmi odehraných zápasech bez vítězství. Východočechy poslal do vedení už v 8. minutě Ju, na něhož krátce po změně stran navázali Petr Rybička s Ladislavem Mužíkem. Chrudimští se díky jasnému triumfu posunuli v tabulce na šesté místo.

Do dohrávky 4. kola na hřišti Chrudimi vstoupil aktivněji Vyšehrad. Ten si v průběhu 4. minuty vypracoval první vážnější šanci utkání, když Králíček našel přesnou průnikovou přihrávkou z pravé strany na středu volného Kříže, jenž byl na hranici vápna sám před brankářem Mrázkem, který dobře vyběhl a míč vyrazil. V 8. minutě se domácí ujali vedení hned ze svého prvního většího útoku. Sokol rozběhl rychlou akci středem hřiště, a přestože byl pět metrů před vápnem faulovaný, dokázal posunout míč na Ju. Ten z blízkosti prostřelil brankáře Babku mezi nohama – 1:0.

O osm minut později vznikla po centru z levé strany zajímavá šance pro Chrudim, tu však i přes několik zakončení ustála obrana Vyšehradu bez újmy. Vyšehradští byli i po inkasované brance mírně aktivnější, ale k vyrovnání to nevedlo, obrana domácích pracovala na výbornou. Chrudimští se v závěru první půle snažili několikrát zahrozit z rychlých protiútoků, brankář hostí ale nemusel vytáhnout žádný větší zákrok.

Hned po úvodním výkopu druhého poločasu se Chrudim vydala do útoku. Kesner následně z pravé strany našel centrem ve vápně Jua, jehož rána z první skončila na levé tyči. Zvýšení svého náskoku na dvě branky mohli domácí slavit až v 53. minutě, kdy Breda rozehrál roh z pravé strany, našel centrem ve vápně Vencla a jeho zakončení ještě usměrnil k pravé tyči Petr Rybička – 2:0.

O pět minut později se mohli domácí ještě více uklidnit, po rychlém útoku po levé straně se s míčem dostal až do vápna Ladislav Mužík, jenž uspěl tváří v tvář proti brankáři Babkovi střelou na zadní tyč – 3:0.

Vyšehrad reagoval na nepříznivý vývoj dvakrát v rozmezí pěti minut dvojitým střídáním, ale ani to mu nepomohlo. Chrudimský celek hrál ve větší pohodě a ukazoval, že se mu povedlo zlepšit obrannou fázi hry. V závěru utkání mohl ještě navýšit vedení svého celku Breda, jenž se ocitl ve stoprocentní gólové šanci po přesném pasu od Rybičky na malé vápno, jeho pokus ale minul zadní tyč. V závěru už si Chrudim pohlídala čisté konto a zisk cenných tří bodů, které ji posunuly na šesté místo tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „Jak jsem předeslal, bylo to utkání hodně složité na psychiku, protože vzhledem k postavení v tabulce se očekávalo, že to bude jednoznačné vítězství a možná to i podle výsledku vypadá, ale určitě to tak na hřišti nebylo. A musím říct, že jsme se na výhru strašně nadřeli, myslím si, že Vyšehrad tady neodehrál určitě špatnou partii a možná je vůči nim prohra 0:3 i krutá. Určitě bych nad nimi nelámal hůl. Co se týče nás, my jsme nezačali dobře, soupeř byl aktivnější a měl tam dokonce i velkou příležitost, mohl jít do vedení. My jsme tentokrát byli produktivní, z první velké šance jsme dali gól a myslím si, že nás to trochu uklidnilo. Nějakým způsobem jsme to mohli uklidnit, trefili jsme břevno a pak i tyč v druhém poločase. Myslím si, že herně to upřímně nebylo ono, herní výkon byl lepší minulý týden v Líšni a nebrali jsme body. Teď bych řekl, že herní výkon nebyl až takový, trochu to skřípalo v mezihře, ale zase jsme si vytvořili daleko více vyložených šancí než minulý týden. Takže za nějakou tu aktivitu a přístup si myslím, že jsme si body zasloužili, ale nicméně si myslím, že tady soupeř nebyl bez šance a určitě není zlomený. Musíme přidat na kvalitě a zlepšit se v mezihře, byť byl těžký terén, tak si myslím, že umíme hrát daleko lépe než jsme hráli, ale jsme rádi za výsledek a věřím tomu, že se nám to do příštích zápasů potká, abychom hráli tak dobře jako minulý týden v Líšni a ještě i vyhráli. Chválím, že jsme dnes hráli dobře do obrany, byli nebezpeční, ale ve hře umíme hrát lépe.“

Michal Zach (FC Slavoj Vyšehrad): „Chtěli jsme vstoupit do utkání lépe než dostat tak brzo gól, který svým způsobem ovlivní výkon. Ale měli jsme tam šance ještě před tím, než jsme inkasovali, když jsme šli sami na bránu, takže bohužel tak to je, nedáme šanci a vzápětí inkasujeme. Posadíme domácí trochu na koně a pak tam bylo ještě několik dalších příležitostí, kdy jsme šli do protiútoku, ale nedotáhli jsme ho do konce. Domácí zvýšili na 2:0, uklidnili se tím. Já klukům nemůžu vytknout, že by nepracovali, nebojovali, ale rozhoduje se ve vápnech a tam zatím děláme chyby. Nebo ne přímo ve vápnech, ale předchází tomu nějaké chyby, nevhodné řešení situací. Domácí to dokázali potrestat a my prostě ne, to je pořád dokola, fotbal je v tomhle jednoduchý.“

Fotogalerie

4. kolo, 14. 11. 2020 v 14:00, Městský stadion Za Vodojemem, Chrudim
3:0
1:0
MFK Chrudim – FC Slavoj Vyšehrad

Branky: 8. Ju, 53. Rybička, 58. Mužík. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Slavíček. ŽK: 3:0. Hráno bez diváků.

Mrázek – D. Hašek, Vencl, Drahoš – Mužík (81. Látal), Verner (77. Krištof), Kesner (C), D. Breda (89. J. Havlena), Sokol (89. Hlavsa) – Kang-hjon (81. T. Dostálek), Rybička.